Etický kodex

Drazí čtenáři & drazí partneři blogu :)

Jsem velmi vděčná za to, že si blog našel své pravidelné čtenáře, že dalších čtenářů přibývá, stejně jako fanoušků na sociálních sítích. Stejně tak jsem ráda, že přibývá nabídek na spolupráci z řad firem, e-shopů, nebo drobných podnikatelů. K blogování chci přistupovat zodpovědně a velmi otevřeně. Zakládám si na důvěře svých fanoušků. Veškerý obsah blogu je tu primárně pro ně - pokud nepočítám vlastní radost z možnosti psát, fotit, testovat, ochutnávat, zažívat... A sdílet to s ostatními. Proto jsem se rozhodla sepsat a  zveřejnit etický kodex blogu, kterým se dobrovolně řídím.

etický kodex blogu

Etický kodex blogu

Texty

Texty na blogu jsou absolutně autentické, žádné části textu nejsou kopírovány. V případě, že píši o tématu, ke kterému čerpám informace z jiných stránek, uvádím zdroje. Nicméně i v tomto případě jde o autentický text.

Obrázky

Obrázky v článcích na blogu jsou výhradně mé vlastní, nebo z fotobanky, k daným účelům určené. Stejně tak je to s obrázky na sociálních sítích.  V případě, že použiji cizí fotku, děje se tak se svolením autora, popřípadě uvádím zdroj fotografie.

Výjimkou jsou inspirativní foto-alba z Pinterestu, kde je často velmi složité vyhledat originální zdroj. V těchto případech uvádím jako zdroj Pinterest.

Grafika a citáty

Veškeré grafiky použité na blogu a sociálních sítích, jsou mé vlastní. Nestahuji a neukládám si obsah z cizích stránek za účelem další reprodukce. Textový obsah grafik, jako jsou citáty a humorné hlášky, čerpám primárně z vlastního života, ze života slavných osobností, nebo internetem šířené vtipy. Kde je mi znám autor, uvádím autora výroku. Kde jsem autorem sama, uvádím své jméno. Kde se autor nedá zjistit, nedá se nic uvést. :) Když mi humor dochází (jojo, i já to znám :)) většinou čerpám ze zahraničních stránek a dávám si práci s překlady z anglického jazyka. Českými stránkami jakéhokoli typu se snažím ne-inspirovat. Nechci splývat s davem. ;)

Spolupráce s firmami

Vážím si jednotlivých, stabilních partnerů blogu, i jednorázových spoluprací s firmami. Nicméně (zejména s respektem vůči čtenářům) i v tomto případě dodržuji několik zásad:

  • Nepřijímám nutně každou spolupráci, která je mi nabídnuta. Zájemci o placenou pozitivní zmínku, jsou odmítáni jako první.
  • Odmítám spolupráci s firmami, které výměnou za poskytnutý produkt čekají výhradně pozitivní recenzi. Smyslem recenzí je objektivně popsat produkt, vzhledem k osobní zkušenosti-
  • Nově jsem souhlasila s PR články. Tento druh článků bude mít vlastní, stejnojmennou rubriku a bude pojat jako představení firmy, nebo produktu. (*Rozlišuj od recenze a osobní zkušenosti). I v tomto případě však odmítám psát o čemkoli, co se mi jeví jako neetické, nefunkční, nebo lživé. 
  • Veškeré recenze produktů či jídel, jsou mou vlastní zkušeností, kterou popisuji pravdivě, ať už z toho čerpám jakýkoli benefit - či nikoliv.
  • Na blogu se rovněž objevují Shopping tipy. Tento druh příspěvků je pojat jako můj vlastní "wishlist". Produkty, které se mi líbí, nebo si (podle mého subjektivného úsudku) zaslouží být vidět. Produkty z "wishlistu" nemusím vždy dobře znát a mít je osobně vyzkoušené. - Proto tomu říkám wishlist, nebo tip.

Fandím blogerům, kteří poctivě a pracně tvoří vlastní obsah a snažím se být jedním z nich. Je to ten náročnější a namáhavější způsob práce, 24 hodin denně. Věřím, že blogeři si zaslouží za podobnou práci odměnu. Tou je primárně důvěra čtenářů, jejich podpora a "lajky", sdílení příspěvků a fakt, že jim jsem přínosem. Sekundární odměnou jsou partnerské benefity, které blogování může přinášet.

Bloger je primárně osobnost, která projevuje svůj názor. Etická firma tomu nebrání a dává blogerovi možnost svobodného projevu, ať už volbou produktu, nebo sepsáním objektivní recenze. V případě že jde o PR, pokládám za přínosné, učinit tento fakt veřejným.

Howgh. :)))

P.S. Jo a kdyby to někoho tak trochen sr*lo, budiž vám útěchou, že valnou většinu si (bohužel) stále cáluju sama, ja? :P ;) :D 

FacebookTwitterGoogle+Share