Kdo je Božena

Kdo je Božena

Božena je moje nejlepší, imaginární kámoška. To je doznání, co? :) Abyste se ale nelekly, že mi už dočista přeskočilo, (ujišťuji vás, že zatím – stejně jako odjakživa – mi jen lehce „skáče tam a zpět“) dovolte, abych vám ji představila. Má nejlepší, imaginální přítelkyně se jmenuje Božena. A je tu pro vás stejně, jako pro mně. 

Co si budeme nalhávat, občas tu veřejně propíráme i krapet špinavější prádlo. A přece si nemůžete myslet, že je všecka ta špína jenom moje!! :))) Na druhou stranu, nemůžu tu přece ani otevřeně sdělit fakt, že půlka té hromady na vyprání patří Růženě a druhá Amálce. Jednak by mi asi daly co proto, a druhak.. by asi bylo brzy po přátelství. :)) A proto tedy, na scénu nastupuje Božka. :) 

Božka je fajn. Jak už jsem řekla, je to moje nejlepší kámoška a její život je nevysychající pramen inspirace, zejména v otázce mezilidských vztahů. Každá chyba, kterou jsem udělala, nebo kterou jste udělaly vy, padá na její hlavu. Zažívá všecky stupně krizí partnerských. Zažila všecky výhody i nevýhody života  single. Má děti a řeší starosti matek, ale je i expertem na život bez nich (kterým se stala právě díky mateřství). Její osobnost je precizním odleskem té vaší. A mojí. A nás všech. A jelikož nejlépe radí samotná zkušenost, myslím, že bychom tu Boženu občas měly pustit ke slovu. ;)

Jakkoli, Bóža není ideální. Právě proto, že ji tvoříme my všichni, je snad ze všech nejhorší. Někdy přímo k nakopnutí. Někdy vůbec nechápu, proč s ní vlastně pořád ještě kamarádím, ale nechávám to plynout.

Stejně jako já, Božka už dávno oslavila třicítku. Ukázková žena 30+. Ale 30+ je i 40. Nebo 50. Nebo 60 a víc, takže její skutečný věk nechám tak trochu v utajení. Ona sama říká, že „stará seš na kolik se cejtíš“ – a hotovo. :)

Řekla bych, že hlavní představení jsme zvládly. Teď už se můžete těšit na konkrétní příběhy z jejího (i mého a vašeho) života, plného těch největších pikantností. Jak už to „něžnější pohlaví“ potřebuje, probereme důkladně ty nejhlubší zákoutí ženské duše, spočítáme Božčiny hříchy a nebo ji doprovodíme v životních úsecích, prozářených sluncem radosti.

[Edit]
FacebookTwitterGoogle+Share

2 Replies to “Kdo je Božena”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *