Menu Zavřeno

Etický kodex a spolupráce

Etický kodex a spolupráce s blogem

Velmi si vážím všech čtenářů a followerů. Věřím, že jejich věrnost blogu stojí mimo jiné i na důvěře. I přesto, že jsem vždy pečlivě vybírala spolupráce s blogem podle jasně daných zásad, rozhodla jsem se, že udělám krok ještě dál. A to až k úplné transparentnosti, po vzoru (z mého pohledu) těch nejlepších, kteří prosazují v blogování jasnou etiku.

Rozdíl mezi placenou spoluprací, barterem a reklamou

  • Dlouhodobé barterové spolupráce si vybírám jen takové, kdy mne společnost, služba nebo produkt skutečně osloví, sedne si s mým vkusem, názorem, a jejichž firemní, nebo produktová filozofie se nevylučuje s mými zásadami.
  • Přijímám jen tolik dárků (barterových spoluprací) kolik stihnu reálně spotřebovat.
  • Krátkodobé bartery nevyhledávám, ale občas se seběhnou. Spíše než jednorázové barterové spolupráci, dávám přednost jednorázové spolupráci placené.
  • U placených spoluprací si nenechávám sáhnout na možnost svobodné volby a objektivního názoru. Placenou spoluprací  si firma kupuje mou pozornost a můj čas (který věnuji recenzi, návštěvě, práci na psaní článku a pořízení fotografií), nikoliv předem daný, konkrétní názor.
  • V případě, že chce firma umístit reklamní sdělení, které odpovídá především její vlastní definici, ráda tak učiním. Takováto sdělení jsou vždy označena jako reklama a podléhají placené spolupráci.
  • Tiskové zprávy firem, jejich vlastní texty, fotky a jiná sdělení je možné publikovat pouze v případě, že jsou jasně označena jako reklamní sdělení a odlišena od osobního stylu psaní blogu.

Jsem fér

K fanouškům, ke čtenářům i k partnerům blogu.

Jsem transparentní.

A jsem na to hrdá. Placené spolupráce od 14. 3. 2019 označuji hashtagem #placenaspoluprace a odkaz na partnera. U barterové spolupráce je to #barterovaspoluprace a odkaz na partnera.

Obsah blogu a sociálních sítí

Je absolutně autentický. Veškeré texty, fotky i grafiku tvořím sama, nekopíruji ani nestahuji cizí produkci za účelem dalšího šíření. U citací uvádím jména, jmenovité označení chybí pouze u internetem šířených vtipů nebo hlášek, kde není možné vypátrat zdroj. V případě, že mi chybí vlastní fotka, využívám legálně fotky z fotobanky. V případě využití cizí fotky tak činím se svolením autora a s označením původu (autora) fotografie.

Chráním vaše osobní údaje! Vaše emailová adresa je u mne v bezpečí a slouží pouze k účelům, ke kterým jste ji poskytli – tzn. zasílání informací ode mne v případě že jste vyhráli v soutěži, nebo jsou jiné, zajímavé novinky na blogu. :) Email zásadně neposkytuji třetím stranám.