Etický kodex a spolupráce

Etický kodex a spolupráce s blogem

Velmi si vážím všech čtenářů a followerů. Věřím, že jejich věrnost blogu stojí mimo jiné i na důvěře. I přesto, že jsem vždy pečlivě vybírala spolupráce s blogem podle jasně daných zásad, rozhodla jsem se, že udělám krok ještě dál. A to až k úplné transparentnosti, po vzoru těch nejlepších, kteří prosazují v blogování jasnou etiku.

Jsem transparentní.

Na sociálních sítích placené i barterové spolupráce označuji hashtagem #spoluprace a odkaz (tag)na partnera.  Na blogu jsou tyto posty odlišeny označením spolupráce, umísťovány i do stejnojmenné rubriky. Označovat jsem začala dat. 14. 3. 2019

Veškeré články o produktech, značkách, firmách nebo službách, píši na základě osobní a pravdivé zkušenosti, a to i v případě spoluprací. Spolupráce, které ve mně vyvolávají pochybnosti, brání mi v prezentaci vlastního názoru nebo nejsem přesvědčená o kvalitě nabízeného zboží či služeb,  nepřijímám.

Rozdíl mezi spoluprací a reklamou

Reklama (nebo PR) je jakékoliv sdělení, které má za cíl podpořit prodej zboží, služeb nebo zviditelnit firmu a značku jako takovou. Narozdíl od spolupráce je reklamou rozuměno sdělení, které koresponduje s firemním marketingem, hodnotami a prezentací zboží či služeb, a nezakládá se na vlastním názoru blogera, ani na osobní zkušenosti. V případě, že se na blogu objeví podobné sdělení (ať už honorované nebo zdarma), od data 14.3.2019 bude jasně označováno slovem reklama.

Obsah blogu a sociálních sítí

Je absolutně autentický. Veškeré texty, fotky i grafiku tvořím sama, nekopíruji ani nestahuji cizí produkci za účelem dalšího šíření. U citací uvádím jména, jmenovité označení chybí pouze u internetem šířených vtipů nebo hlášek, kde není možné vypátrat zdroj. V případě, že mi chybí vlastní fotka, využívám legálně fotky z fotobanky. V případě využití cizí fotky tak činím se svolením autora a s označením původu (autora) fotografie.

Chráním vaše osobní údaje! Vaše emailová adresa je u mne v bezpečí a slouží pouze k účelům, ke kterým jste ji poskytli – tzn. zasílání informací ode mne v případě že jste vyhráli v soutěži, nebo jsou jiné, zajímavé novinky na blogu. :) Email zásadně neposkytuji třetím stranám.