Všechny články, Ze života

Božena a BIO žena

Božena a BIO žena

Božena a BIO žena

Minule jsem se potkala s Boženou, která se fakt vyděsila, že už i mě chytila tak zvaná bio hysterie. Tak asi četla mých posledních pár článků, recenzí a to stačilo, aby mě vítala slovy: „Ty hele, meješ si tu hlavu?“

„No dovol ty čuně!“ odpovídám. „Ty snad ne?“
„No jo, já jo. Ale…“
„No takže žádný ale prostě. Jako jo, mám na hlavě dredy, ale to fakt neznamená, že jsem se přestala mejt.“ 

Božka vypadá, že se maličko uklidnila. Fajn. Asi to je tim, že jsme se dlouho neviděly. Asi to je tim, že člověk prostě po nějaký době začíná podléhat povrchním vjemům, pokud mu někdo pravidelně neodkrývá, jak to běží pod povrchem. No řekla jsem to asi zbytečně komplikovaně, ale prostě meju si vlasy, taky nohy a vůbec všecko co se má mejt. :P

Začlo mě hrozně bavit zkoumat přírodní kosmetiku. Taky to je asi jediný předsevzetí do novýho roku, kterýho se mi daří konstantně držet. A taky je to jednodušší, než žít (a jíst) pořád jenom zdravě, což (přiznávám) u mě na střídačku hodně pokulhává. Ale nemusí pršet, jen když kape. Všechno má svůj čas a tak. Vlastně už tohle všecko je záruka, že já nic zdravýho prostě NEMŮŽU přehánět. Nemám na to ani ty nejminimálnější vlohy. 
A když se teda Božena uklidnila, že si hlavu neoplachuju výlučně březovým čajíčkem, že neumývám záchod jen octem a hlavně, ŽE JÍ NEBUDU CPÁT ABY TO TAK DĚLALA TAKY, začaly jsme vzpomínat. Na biomatky. Na to jak je nesnášela, zatímco se usilovně snažila rozkojit a když to vypadalo spíš tak, že to mlíko začne námahou potit.

Z nějakého důvodu (dobře teda, ten důvod není zas tak nejasnej) je jedno z nejrizikovějších období k přechodu na bio hysterii, právě období těhotenství. Tak matky chtějí, aby děti byly zdravé a tak se samy snaží být zdravé a když už někdo řeší zdraví tak chce jít do důsledků, a nějak se teda všechno začíná víc a víc hrotit, až je to někde mimo.

Jo. BIO může bejt mimo.

Ono totiž i to nejlepší, nejušlechtilejší a nejsprávnější na světě, může bejt totální zvrhlost, pokud to s tím přepísknete. Chápete. Když jste pořád jenom stoprocentně pravdomluvní, nemůžete být ohleduplní. Museli byste tý malý, roztomilý ale trochu ošklivý holčičce říct, že ač se na ty narozeniny chystala sebelíp, vypadá jako kříženec skřeta s pudlem, nosícího rovnátka.

A to nechcete. 

bio ženaTakže jsme s Božkou vymyslely takovej test, podle kterýho poznáte, jestli tím IN trendem všeho BIO a RAW nejste už kapánek OUT. :P :)) Pokud se najdete v jednom z bodů níže, měly byste se nad sebou vážně zamyslet!!! ;) :D

1. Vaše vlasy jsou na první pohled krásné, hladké a lesklé… Tak lesklé, že na druhý pohled zjistíte, že nejde o pouhý zdravý třpyt, ale mastnotu která by se dala stáčet a štítkovat názvem „Lukana“.

2. Smířila jste se s tím, že cyklistický závod už nikdy nevyhrajete. Ne že by jste na to neměla. Ale vaše hustá, neholená srst klade takový odpor ve větru, že je rychlejší i hlemejžď.

3. Potíte se a přesto nepáchnete! (Používáte přeci bio antiperspirant). Bohužel jste jediná na celým širým světě, co si to myslí. Vaše okolí omdlévá a mezi vaše nejbližší přátele patří pouze chroničtí alergici se sennou rýmou. No co, pot má přeci svůj význam.

4. Někdy se stává, že se vám někdo opře celou dlaní o obličej, zvláště když stojíte u zdi. Absence jakýchkoli šminek totiž působí, že vaše pleť splývá s terénem. Někdy do zelena, jindy do šeda no a občas je prostě „jenom“ úplně transparentní.

5. Máte se ráda taková, jaká jste. Problém je, že s vámi tento pocit už nikdo jiný nesdílí. Nikdo jiný na celém, širém světě.

Tak holky! Doufám že jste nezjistily, že je váš lifestyle v nepořádku. ;) :D

No i kdyby jo, nic si z toho nedělejte, každej jsme nějakej ;) a stejně tak já mám svoje úchylky.  Třeba dredy. (Který si poctivě mydlim!!!) Nebo přírodní kosmetiku. (Některou).

Jo a s tím BIO… zrovna testuju pár věcí. Takže i toho pořád bude. ;) Ale všeho s Mírou! A třeba aj s Milenou. ;)

 

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.