Všechny články, Výlety a cestování

Cestujeme Slovinskem: Ptuj

cestujeme po SlovinskuCestujeme Slovinskem: Ptuj

Sedím u compu, probírám se fotkami a říkám si, že Slovinsko je fakt nádherná země. Pro turismus, relax, sport, historii, rekreaci i obdivování přírodních krás. Nejlepší na tom všem je, že všecko najdete relativně kousek od sebe. V jeden den tak můžete být v Julských Alpách v TNP*, nebo poslouchat šumění moře v adriatické oblasti. Ze svého výletování mám samozřejmě plno zážitků a fotek, o které se s vámi moc ráda podělím, ať už byste chtěli cestovat po mých stopách, využít některých tipů, nebo se jen pokochat snímky a vyprávěním.  

Vyrazila jsem z Brna vlakem. Pohodlný, přímý spoj jede až do rakouského Gratzu (Štýrský Hradec). Tam jsme spolu se zbytkem „družiny“ naskákali do minivanu a vyrazili směr Ptuj. Pokud je vás víc, vyplatí se cesta autem. Jednak to není daleko a za další, přeci jen má člověk větší pocit nezávislosti na jízdních řádech. :)

Čekal nás luxusní pozdní oběd v Hotelu Primus (Sava hotels&Resort), který skutečně stojí za zmínku. Speciálně vybrané menu ze zdravých potravin, které si můžete i sami nakombinovat, podle počtu kalorií. Velmi vychytané, ale hlavně velmi, velmi chutné. :) Nejlepší jídlo za celý můj pobyt. 

cestujeme po Slovinsku

cestujeme po Slovinsku 2

cestujeme po Slovinsku 3

jsemžena

Další úžasnou věcí jsou samozřejmě termální lázně. Ty veřejné jsem nenavštívila, ale vykompenzovala jsem si to na pokoji vanou plnou  termální vody. Další super vychytávka. :)) Dva kohoutky, z nichž jeden je právě s termální vodou, zavedenou až na pokoj.

Krom zmíněného je k využití welness, kde se dá využít privátní zóna. Vířivka, občertvení, šampaňské, finská sauna a pára, pro dva až 6 lidí. Tohle mně hooodně bavilo! :)))  Jo mimochodem, slavím své první otevřené šampaňské. Bohužel nebyl po ruce chlap, tak jsme si s dovolenkářkou  musely poradit. Vzpoměla jsem si na reflex podívat se na špunt, proč  nechce vyletět.. :D :D :D ale zvládla jsem to bez újmy! Otevřít – i vypít. ;)

primustherme

Samozřejmě, v programu byla i prohlídka města. Uchvátily mne zejména menší uličky, kavárničky, výhled na řeku Dráva, kde jsme měli štěstí na západ slunce. Nááádhera. Ptuj je jedno z nejstarších měst v celém Slovinsku. Jeho historie začíná už v době kamenné, ale největší rozkvět zažívalo až v dobách Římské říše. Prohlédli jsme si místní hrad a nádherně zrekonstruovanou knihovnu s útočištěm pro studenty. :) O městečku více můžete dozvědět třeba ZDE 

No a to je pro dnešek vše. Ještě omrkněte fotky a povězte, co vy a Slovinsko? :)
Příště se můžete těšit na článek o Velenje!

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.