Všechny články, Výlety a cestování

Chalkidiki Thessaloniki tzatziki a cibule v letadle

Chalkidiki Thessaloniki tzatziki a cibule v letadle

jsemzenaChalkidiki Thessaloniki Tzatziki a cibule v letadle

Tak jsem přemýšlela, jak nazvat tento "příletový" článek. Napadly mně jen samý blbosti. Tak přeskočme název a jedeme dál. :)

Samozřejmě, to bych nebyla já, aby se toho už během cesty spousta neseběhlo.. (hodně mi toho běhá především potichu na mysli) :) Nicméně! Čím začnu.. 

Opouštím domov

V autě mě jímá nostalgie, která napadla i mou drahou polovičku: "Hlavně tam na sebe dávej pozor miláčku! Co bych si bez tebe počal!" No není to sladký? Uplně neeejsladší?? Odpovídám: "I nununuuuu, ty jsi láska... Neboj se, nic si nepočneš. A já si taky nepočnu. A pokud kdy počnu, tak jedině s tebou!" :)))

Na letišti

Brněnské letiště je opravdu opravdické letiště. Opravdu z něj lítaj opravdická letadla. Jen nemá "gejty". Hned co jsme vylezli z auta, jsme zjistili, že mi zamrz mobil. A nefungoval start, restart, měkký start, tvrdý start, nic, prostě nic. Přítele už jímala panika, že si budeme muset prohodit founy, že přece neodjedu bez funkčního mobilního zařízení. Nakonec jsme záhadu vyřešili, i přes časový pres, a protože ještě minuta - dvě zbývaly do zavření pasové kontroly :)) a já měla hlad, rozběhli jsme se pro bagetu.

Chtěla jsem bagetu Moravskou. Byla vycpaná Moravským uzeným ze všech stran. Strčila jsem ji do kabelky a po láskyplném loučení se přidala do fronty s ostatními... A najednou začalo něco smrdět.

Smrdělo to dost a tak čuchám co to je. A byla to cibule. A smrděla rovnou z mojí kabelky. Tohle jsem od Moravy nečekala, fakt ne. Nonic, nebudu za klasickýho "řízkáče", zas se všichni budou na mně otáčet, co je to za smrad. Prostě, musím zase vyčnívat!

V Řecku

20160606_213831Božena propadá zklamání. Těšila se na selfí s uprchlíky. Říkala si, že i kdyby se nepovedlo selfí, tak třeba aspoň nějaký ten zubožený a hladový dětský obličejíček si někde cvakne - a prodá to do bulváru. Jenže uprchlíci nikde. Ani v letadle. Ani na letišti. Ani cestou z letiště a ani v cílové destinaci. No co už.

Večer
Chalkidiki kousek, Thessaloniki dám asi v pátek výletem, tzaziki jsem měla k večeři spolu s kalamáry. Byla to dobrota. Než půjdu spát, protože jsem grogy, ještě vám ukážu své krásné, soukromé, zelené hnízdečko (na fotkách), kde si budu vegetit celých  10 dní. Btw, první kniha na cestách je Veselá kráva. :D

Tak zatím pa, loučí se Jáňa, Božka a Apollon
No a já se ozvu zase zítra (dneska) večer.. nebo tak nějak!

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *