Ideální partner; jak zjistit zda máte toho pravého

Ideální partner

Jak zjistit, zda máte toho pravého

Dokonalost neexistuje. A přesto po ní každý touží a v partnerských vzatzích zrovna tak. I když tedy v partnerství nemůžeme mluvit přímo o dokonalosti, můžeme mluvit minimálně o něčem, co je funkční a má potenciál o dokonalost usilovat. A tak jsem dnes sepsala pár bodů, které jsou podle mně v partnerství zásadní a dá se podle nich poznat, zda jste na dobré cestě. 

Máte společné zájmy

Tím nemluvíme pouze o koníčcích. Společným zájmem myslíme například pohled na finance. Na výchovu dětí. Na rozdělení rolí ženy a muže nejen ve společnosti, ale i v domácnosti. Koníčky to začíná a je skvělé, pokud oba milujete dejme tomu turistiku, nebo sdílíte lásku k metalové hudbě. Společné koníčky mohou sbližovat a dát do vztahu více podnětů ke společné diskusi, pocit pochopení a sounáležitosti, nebo společným plánům na víkend. Každopádně, není to natolik zásadní, jako společný pohled na svět a jeho základní principy.

Rodina. Manželství. Práce. Peníze. Sex.  To všechno jsou zásadní věci, které ovlivňují míru našich hádek ve vztahu. To všechno jsou věci,  které bychom měli o druhém co nejdříve vědět a zjistit, jak se k nim staví. Pokud máte alespoň z 80% stejný pohled na věc, máte ideálního partnera. A je jedno, jestli má rád metal a vy Spice girls. Odlišný hudební žánr se toleruje mnohem snáz, než odlišný přístup k výchově dětí.

ideální partner

Dokážete tolerovat

Tolerance pomáhá tam, kde se zájmy i pohledy na věc liší. Není nutné (a není to ani možné) aby dva lidi vždy viděli všechny věci stejně. Každý vycházíme z jiných poměrů, prošli jsme jinou výchovou a každý člověk je osobitý a jedinečný – ať už charakterem, nebo výsledným projevem charakteru v řešení konfliktů a jiných problémů, které mohou ve vztahu nastat.

Pokud chceme „ideální“ partnerství, je dobré hned na začátku vztahu – nebo co nejdříve – zjistit míru tolerance, kterou je ochoten druhý poskytnout. Vadilo by mu, že nemá každý večer teplou večeři? Vadilo by mu, že se nechcete vzdát večírků s kamarády, a to minimálně do té doby, dokud vás to bude bavit? Pokud zjistíte míru tolerance, dokážete odhadnout, zda by to mohlo fungovat. Stejně tak dokážete odhadnout, zda v případě konfliktu dokážete ukázat svou toleranci vy.  Ideální partner je tolerantní, minimálně ve věcech, ve kterých toleranci potřebujete. 

Umíte mluvit o budoucnosti

Kde se vidíte za 5 let, pokud by vaše partnerství fungovalo? U rodinného krbu s batoletem na klíně a dvouletým dítkem pobíhajícím kolem? Nebo na vrcholu své kariéry, i kdybyste se měli dětí vzdát? Samozřejmě, nemusíme všechny odpovědi znát hned na začátku a pokud je neví ani jeden, je možné je zjišťovat bok po boku, společnou cestou vpřed. Pokud má ale jeden z vás jasno, stejně tak jako když nemá jasno ani jeden, může to v budoucnu ústit v neshody. Ideální partner umí mluvit o budoucnosti a především ví, co chce.

Víte co chcete

A když to nevíte, jste ochotni to aktivně hledat a případně sladit se chtěním stávajícího partnera. Pokud vám tedy stojí za to, aby vaším partnerem i zůstal. Pokud nevím co chci, nemám do budoucna co nabídnout, ani o čem se bavit. Není k čemu být tolerantní a celý vztah stojí na vodě.

Máte ideálního partnera? Podělte se s námi o příběh, jak jste se k tomu dopracovali.
Není vaše partnerství ideální? Nic není ztraceno, na všem se dá pracovat. Napište svůj dotaz a nechte si poradit od ostatních!

 


jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *