20 tipů na kouzelné a jednoduché vánoční dekorace

Jak nesnáším sychravý podzim, tak moc mám ráda bílou zimu a Vánoce, kdy se nedostatek světla v ulicích dá nahradit alespoň vánoční výzdobou a světýlky. Pomalu už si zdobím domov a jelikož je tato neděle první adventní, možná se bude hodit pár tipů na jednoduché vánoční dekorace i vám. Můžeme si tak zpříjemnit čekání na Ježíška a navodit si doma tu pohádkovou, předvánoční atmosféru. Letos jsem i něco málo tvořila a nadchla mne spousta jednoduchých tipů, kterými je prošpikovaný internet. Některé z nich jsem vlastnoručně zkoušela a ty nejlepší tipy na jednoduché vánoční dekorace posílám dál – pro inspiraci. :)

Sklenice, skleničky, láhve

Nějakou tu „zavařovačku“ doma najdeme určitě všichni a jeden by neřekl, co všechno se s ní dá vykouzlit. Stačí pár přírodních komponentů jako jsou šišky, mech, různé bobule, oříšky, kávová zrnka – a může se dekorovat. Výsledkem mohou být krásné, jednoduché a kouzelné svícny, které rozzáří váš domov vánoční atmosférou.

vánoční dekorace

Podobným zůsoobem můžeme zdobit i obyčejné svíčky ve skle, kterým dodá zimní kouzlo kus přírodního provázku a smrková větvička. Větší skleněné nádoby se dají skvěle využít na umístění světelného řetězu, který u nás doma vždycky minimálně jeden přebývá a nikam se nehodí. Letos to vyřeším sklenicí! :)

vánoční dekorace 2

Bábovky, formy, formičky na cukroví

Taková stará, nepoužívaná forma na bábovku, může o Vánocích nadělat ještě spoustu parády! Pokud nepatříte k úplně nejzručnějším, nebo nemáte dostatek času na výrobu adventního věnce, podobný nápad může být skvělá volba. Stačí polystyrenový, základní věnec do kterého zapíchnete svíčky, ten umístíte a polohově zafixujete do formy a vršek už jen „přikryjete“ nějakou dekorací. Fantazii se meze nekladou. Můžete použít živé, smrkové větve, mech, šišky, vánoční ozdoby a světelný řetěz – a tak dále, co vás jen napadne. :) Jen se snad hodí malá poznámka – pozor na hořlavost umístěných materiálů! Svícen raději nenechávejte hořet bez dozoru.

jednoduché vánoční dekorace 3

Květináče, hrnky, plechovky

Další věcí, která krásně vypadá a během chvilky z ní vyrobíte svícen, může být květináš, hrnek, nebo kovová plechovka (bez etikety). Pokud používáte přírodní materiály k ozdobení, podklad pro svíčku může být hlína nebo písek, do kterého lze kolem svíčky zapichovat větvičky.

jednoduché vánoční dekorace 4

Formíčky na cukroví a voňavé drobnosti

I stará formička na cukroví, nebo forma na dost, se může proměnit v nádhernou vánoční dekoraci. Dalším způsobem jak vykouzlit zimní, voňavou atmosféru je zdobení obyčejných, bílých svíček. Stačí kousek skořice, větvičky, sušený pomerančový plátek a kousek přírodního provázku, nebo stuhy. Pokud chcete použít nejen jako dekoraci, opět pozor na hořlavost použitých materiálů.

Už jsi to slyšela_ (4)

Doufám, že vás inspirace nadchla minimálně stejně, jako mě a pokud budete zkoušet, určitě se ráda mrknu. :) Pochlubit se můžete na sociálních sítích v gangu: https://www.facebook.com/groups/366606063755027/?ref=br_rs nebo na blogovém  fóru: https://www.jsemzena.eu/community/

Fotky: idealista, tischdecken, elamaaeirassa.blogspot, Victoria, amazon, westwing, kreativperspektive, pinterest

butlers 

 

jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

1 Response

  1. Dekorace vypadají krásně! Na Pinterestu se toho dá najít velká spousta a realizace není mnohdy složitá! :) Sama mám přesně takovéto ozdoby bytu moc ráda. Na blogu jsem něco málo i ukazovala :) :
    Lifestylebirdie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *