Tipy, Všechny články, Ze života

Pět důvodů, proč milovat svou ženu

milovat svou ženuPět důvodů proč milovat svou ženu a nehledat za ni ani náhradu, ani pustý ostrov.

Tak jsme zase jednou s Boženou vedly diskusi o chlapech. Jako jo, vztahy jsou složitá věc a paušalizovat se nedá. Každopádně, stejně jako se nedá globalizovat, dá se přeci jen u určitých lidí vysledovat nápadná shodnost. Ať už v chování, nebo stylu řešení problémů. Ano, dneska se zase zaměříme na chlapy. A na to proč by měli milovat svou ženu. :)

Tak některý ženský jsou asi na facku, no. A jelikož silný muž ženu nikdy neuhodí, tak asi pochopíme, že se s ní radši rozejde. Ale dneska to chceme vidět pozitivně. A máme v úmyslu vám všem říct: „Kluci, neutíkejte z boje při prvním poranění!“ Ani při druhým. A možná nikdy, i kdyby jich bylo kolik chce. Protože ty rány dostává i druhý a život je jenom o tom, nedávat si je navzájem, ale společně se postavit proti nim.

Božena říká, že dokud s Pepanem vidí společnou cestu vpřed, všecko se dá zvládnout. Ale kdyby si někdo z nich postavil hlavu, je po legraci. A někdy prostě jeden z nich snad i může mít pocit, že společného už není nic. Ale když vydrží, hledá pozitiva a druhá strana funguje – ono se to zase vsákne. Jenže ti, kdo hledají pozitiva, jsou většinou ženského rodu. Nevím proč, u dnešních mužů asi převládá touha po pohodlí. Chuť utéct před problémy a zabořit hlavu do písku. Naivní představa, že jinde to bude lepší. No pánové, netvrdím že vždy, ale někdy to zaručeně může být ještě mnohem, mnohem horší. Takže si přečtěte body, které jsme tu pro vás s Božkou sesmolily a zkuste ještě přehodnotit situaci. ;)

Je to tvoje žena

To je samo o sobě důvod ji milovat. Jednou sis ji z nějakého důvodu vybral. Něco se ti na ní líbilo. A to, co se ti na ní líbilo z ní nezmizí. Možná to časem dostane trochu jiný tvar a formu. Nebo si uvědomíš, že to má i druhou stranu, ale to, co sis na ní kdysi zamiloval, je důvodem ji milovat i dál.

Lepší neexistuje

Možná jiná. To jo. Ale lepší? Myslíte chlapi, vážně si myslíte, že některá z nás je opravdu větší světice, než ty ostatní? :) Naše jinakost se  projevuje hlavně v tom, že s jednou se hádáte o tom, s druhou o onom. Takže si nevyberete. ;)

Už ji znáš

Přeci jen, už aspoň trochu víš, co na ni platí. Jak si ji naklonit. Čemu se raději vyhnout. Nová ženská, nové zvyky. A celý ten obtížný koloběh s učením, jak si nešlápnout na kuří oko, začne na novo. Proč si to neušetřit a naspořenou energii raději nevložit do stávajícího vztahu?

Máte společnou historii

Pár výletů. Pár spikleneckých historek. Pár skvělých zážitků. Pár zažehnaných hádek. Naučili jste se něco jeden od druhého. Nechali jste se zformovat jeden druhým. Tohle zůstane ve vás obou, i kdyby jste se chtěli rozejít. A bude těžké na to zapomenout. Bude to možná tak těžké, že se snad zatoužíš vrátit, ale už to nepůjde. Neházej tedy tak snadno flintu do žita.

Máš děti

To samo o sobě není ničím, co by zaručovalo fungující vztah. Ale je to velmi zásadním důvodem, proč se snažit, aby vztah fungoval. Protože funkční vztah rovná se funkční rodina a šťastné děti. Už prostě nevolíš budoucnost jen sám sobě, ale minimálně dalším dvěma, třem, čtyřem lidem. Proto se vyplatí milovat svou ženu a nehledat za ni náhradu.

Samota tě nebude bavit

Na stáří nechce být nikdo sám. A samota a klid člověka hodně rychle přestává bavit. Navíc, chybí vnější podněty k jakémukoli růstu, rozvoji, člověk pozbývá mnohých motivací, duševně leniví a kapacitně krní. A prohlubuje své sobectví.

Božena zná jednoho borca, který se rozvedl snad čtyřikrát. Dětí má z každého manželství. No.. tak to už snad o něčem vypovídá, ne? Jako jasně, někdy je rozchod nevyhnutelný, až nutný. Ale musí mít velmi pádné a velmi objektivní důvody. Hazard. Alkohol. Agresivitu. Vážnou ztrátu důvěry.

Ale důvodem k úprku niky nemůže být jen nějaký blbý pocit. I kdyby převládal dlouhodobě. Smutek. Depka. Málo sexu. Moc sexu. Nebo co já vim. Protože o všech těchto věcech se dá mluvit. A o čem lze mluvit, na tom se lze dohodnout. A dokud se lze dohodnout, nemá se z boje utíkat, ale za vztah bojovat  ;)

Tak chlapi, máme vás rády!

Já & Božka

milovat svou ženu

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *