První adventní neděle: Jak jsem vila věnce na vánoce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První adventní neděle

První adventní neděle u nás proběhla v klidu a v pohodě. Pustila jsem se do výroby věnců, kterou jsem samozřejmě odkládala na nejzašší možnou chvíli – a ta byla právě dnes. :) Snoubenec (jupíííí) se ukryl v obýváku a byl rád, že má ode mně chvíli klid. Já jsem okupovala kuchyň. Asi 5 hodin jsem se potila nad adventním a ozdobným vánočním věncem. Ale je to redyy!

Závěr na úvod

Kdo by to byl řekl (!!!) ale zas taková legrace to není. Těch 5 hodin mluví samo za sebe. Nějaký to youtube video by se hodilo, protože jen tak se do toho vrhnout s tím, co jen tak najdete na zahradě, nemusí dopadnout hned  na výbornou. A to byla právě ta cesta, kterou jsem zvolila já. Proč to dělat jednoduše, když si to můžu zkomplikovat. :) Vlastně jsem jeden celý věnec musela úplně celý předělat, protože výsledek mně zděsil. :)) Na druhou stranu, něco jsem se naučila a mám i nějaký ten malý tip pro příště.

Tipy 

– Nejprve omrkněte inspiraci. Až se rozhodnete jaký věnec chcete mít, sežeňte si dostatek všech materiálů. Není nad to, když vám dojdou větvičky v půlce veledíla. (Ty, teré jste trhali dvacet kiláků za městem) :P

– Pojit se dá drátem, nebo vlascem. Jestli se chcete opravdu pobavit, použijte vlasec. Pekelně klouže. :)) Pokud ne, radši tenký drátek.

– Letovací pistole je strašně super věcička. Ovšem při kontaktu s kůží nejen vijete věnce, ale i vyjete bolestí. Prostě opatrně! :)

Z čeho jsem vyráběla

Jak už jsem zmínila, ze všeho co jsem našla na zahradě. Na první věnec jsem použila navléknuté, usušené šípky, malé borové šištičky, břečťanové větve, skořápky z ořechů a sušená jablíčka. Břečťanem jsem omotala podklad a pak vrstvila šípky, skořápky a jablka. Chtěla jsem zkusit vyrobit trvanlivý věnec, který nezvadne, je z přírodních materiálů a pokud možno vydrží i na příští rok.

Druhý jsem dělala z keřových větviček. Jako zdobení mne napadla skvělá věc: Nakrájet  a srolovat proužky z pomerančové kůry, které jsem napíchla na špejli. Po uschnutí dělají skvělou přírodní parádu. Pak jsem použila zbytek šípků, perníčky, pár šišek a mašličky z organzy, kterou jsem nastříhala na proužky.

A tady už můžete vidět, jak vypadá výsledek:

vence

Jak jste se s tím letos popraly vy? :)

Těším se na commenty!

Jana ❤

Btw. Nezapomeňte na probíhající vánoční soutěž a váš dopis pro Ježíška!

jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *