Partneři a spolupráce

Recenze: Mary Kay Timewise

Recenze: Mary Kay Timewise

Barterová spolupráce

Otestovala jsem řadu Mary Kay Timewise. Plusy i mínusy vám přiblíží dnešní recenze.

Se značkou Mary Kay spolupracuji především díky vám, čtenářkám. Překvapilo mne, kolik pozitivních ohlasů se  sešlo při zmínce této kosmetiky a tak jsem se rozhodla, že se na ni podívám trochu více dopodrobna. A pořídila si první sadu krémů, Mary Kay Timewise.

Cena

Celková cena těchto přípravků určitě nepatří k nejlevnějším. Pohybuje se kolem 1 200 korun za krém, záleží zda jej kupujete samostatně nebo v sadě. Čistící pěna se pohybuje kolem 700 korun. Za celou sadu (např. noční, denní, oční krém a čistící pěna) už tak vydáte ne zrovna malý peníz. Logicky mne zajímalo především to, zda je to rozumná investice a krémy mne výsledkem nezklamou.

Výdrž

Jak dlouho vám vydrží krémy za tisíce korun? Oká, stále jsem ve fázi testování a nepoužívám úplně pravidelně a každý den, nebo nepoužiju každý den všechny krémy, ale mám je už cca 3 měsíce a stále minimálně půlka obsahu. Tipuju, že i při pravidelném používání máte na 3 - 4 měsíce vystaráno.

Denní a noční krém mají totiž skvělou vychytávku v podobě praktického dávkovače. Jednak se používání krému stává hygieničtějším, když do něj nesaháte prsty a dále máte mnohem větší kontrolu nad spotřebou. Čistící emulze zase stačí opravdu malé množství, které vytváří velmi bohatou pěnu.

Účinek

Vyzkoušela jsem pár různých krémů "proti vráskám" a můžu říct, že tyto z Mary Kay rozhodně patří k těm efektivnějším. Už po prvním použití čistící pěny jsem měla pocit dokonale čisté a zpevněné pleti. Je pravda, že bez následném použití krému bych se neobešla, obličej se mi zdál až příliš vysušený, ale s následným použitím krému ideál. Denní krém má lehčí texturu, noční je (jak bývá zvykem) trochu hutnější. Oba jsou ale velmi snadno vstřebatelné a nemastí obličej, což vnímám jako benefit.

Složení

Mám ráda přírodní přípravky. Nicméně, moje zkušenost s přírodními přípravky je i taková, že antiperspirant funguje asi tak, jako bych žádný nepoužila a anti-age fungují spíše jako intenzivní hydratace. Proto přihmuřuji oko a odpouštím Mary i obsah látek, který se snažím v kosmetice vynechávat - pokud je to možné. Na druhou stranu mne potěšila informace, že i Mary Kay se snaží postupně ze svých produktů vyřazovat parabeny, sulfáty a silikony.

Složení má ale i svou velmi silnou stránku, a tou je obsažení peptidů, retinolu a kmenových buněk, což jsou také jediné složky s reálným vlivem na stav zpevnění pleti a výskyt vrásek. Kdykoli kupujete krém "na vrásky" a tyto látky v něm nenajdete, pak "jen" intenzivně hydratujete (pokud vůbec). Hydratace sama o sobě je samozřejmě nezbytný základ, nicméně nemá žádný vliv na obnovu a zpevnění pleti, což peptidy a retinol v určité míře dokáží.

Doporučím?

Ano. Pokud nepatříte ke konzumentům výhradně organické a bio kosmetiky. Já sama jsem spokojená. Spokojená byla i mamka, která zkoušela rozpustný vitamín C na pleť a nemohla si vynachválit.

Jelikož i Mary Kay má své odpůrce a čas od času se někde objevují hlášky o alergii, doporučuji tuto kosmetiku nakupovat výhradně přes Mary Kay poradkyni a nechat si vysvětlit, případně vyzkoušet. V prodejnách bych nakupovala až vyzkoušené produkty.

Tak, pro dnešek vše. :) Máte vy osobně zkušenost s těmito krémy? Podělte se o ni se mnou v kometářích. :)

 

mary kay timewise 3

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *