Všechny články

Recept na špagety Aglio olio se sušenými rajčaty

Recept na špagety Aglio olio se sušenými rajčaty

recept na špagetyRecept na špagety Aglio olio se sušenými rajčaty

Dneska přišla řada na sušená rajčátka z Dobrého krámu. Víkend trávíme doma a napůl prací, takže to chtělo nějakou rychlovku, na které si pošmáknem. A kvalitní sušená rajčata jsou většinou zárukou příjemného kulinářského zážitku. :) Osobně mám ráda klasickou českou kuchyni, i zdravější, nebo rychlejší varianty úpravy jídel -  a toto je jedna z nich. Trošku jsem si upravila variantu Aglio olio.

Co budete potřebovat
Celozrnné špagety, nakládaná sušená rajčata, půlku cibule, dva stroužky česneku, olivy, mletou papriku, špetku chilli, bylinkovou sůl (stačí i obyčejná).

Postup je velmi jednoduchý. Nakrájíte cibuli nadrobno a necháte na pár lžicích oleje zesklovatět, přihodíte nakrájená sušená rajčata (půl sklenice) a krátce osmahnete. Mírně podlijete a necháte chvilku zredukovat (vody maximálně půl deci). Přidáte na plátky nakrájený česnek, olivy, bylinkovou sůl a mletou pariku i chilli. Opět krátce osmahnete a je hotovo.

ůžete promíchat přímo se špagetami, nebo přidávat zvlášť. Směs je velmi chuťově výrazná a hodně mastná, takže ráda přidávám čerstvá, nakrájená rajčata.

Dobrou chuť!

recept na špagety

recept na špagety

recept na špagety

špagety

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *