Všechny články, Ze života

Ze života: Setkání s gentlemanem

Ze života: Setkání s gentlemanem

gentlemanSetkání s gentlemanem je pro ženskou duši něco jako voda pro květinu.

Coby květina, jsem se dnes skutečně napila. Tím intenzivněji, že zdrojem „vláhy“ byl člověk, od kterého bych to nikdy nečekala. :) Dlouholetý kamarád, kterého jsem roky neviděla. Prý dospěl. (Říkala kámoška). Nojo, ale já znam spoustu dospělých chlapů, kterým pojem gentleman říká asi tolik, co kaprovi Sahara. Jakkoli, tohle nebyl ten případ. :)

Muže, ve vztahu k gentlemanství, bych rozdělila do několika skupin. Neomalenci, omalenci, rádoby gentlemani a gentlemani. Podívejme se na jednotlivé druhy blíže. :)

1. Neomalenci
Neomalenec je někdo, kdo se pojmem gentleman vůbec nezaobírá. Znám jich mnoho a jsem přesvědčená že i vy, tedy se tímto druhem (momentálně) nebudu zabývat.

2. Omalenci
Omalenci jsou v podstatě neomalenci, ale občas jim někde v záhybech dlouhého, smotaného vedení docvakne, že by měli pomoci do kabátu, nebo otevřít dveře. Než ale vůbec přistoupí k úvaze zda to učinit či nikoliv, dávno si je otevřeme samy.

3. Rádoby gentlemani
Tento druh se za gentlemana možná i sám považuje. Docela se snaží, jelikož ví, že to zpravidla přináší ovoce. (Nebo ovace?) Často mu to bohužel vydrží jen do doby, než se mu onoho ovoce dostane.

4. Gentleman
Je plemeno velmi vzácné. :)) Muž, který si užívá své mužství a rád udělá radost ženě. Altruista, nebo zvyknut na železnou košili zdvořilosti. Ke svým pozorným skutkům se nenutí, nedělá je účelně a fakt, že by je nedělal vůbec, mu připadá vrcholně ne-etický až neandrtální.

No a já se dneska nabažila gentlemana (bod 4). Otevřel mi dveře u auta. Vzal tašky. Pomohl mi z kabátu. Do restaurace vešel sebevědomě první. To zní luxusně, že? Když už bych si řekla „Jo, to je prima“ a zbytek nechala plavat, přišla druhá vlna. Pomohl mi do kabátu. Otevřel dveře z restaurace. Otevřel dveře do auta. A to všecko 2x, jelikož jsme byly dvě. :))) Známe se v podstatě roky, bral to zjevně jako automatiku. Všiml si, že mám slušivý odstín rtěnky. Jevil zájem při diskusi a kladl doplňující otázky. Osobností spíše humorista, tmel v partě. Tím spíš mne překvapil. Přijeli jsme domů, sedíme s přáteli u stolu, kamarádka nese židli. Vyskočí, pomůže.  On to fakt snad dělá navážno. Neváhá, nepřemýšlí jestli má, smí, chce…

Mirdoslave, z mužů které potkávám (vylučuji toho kterého mám) jsi za dnešek můj hrdina. Až jsem se z toho musela vypsat. :)))
P.S. Zkus začít s nějakými kurzy pro veřejnost!

A otázka pro ženy: Která z mých čtyř skupin je vám nejbližší? ;)

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.