Všechny články

Sova: detektivka před spaním

Sova: detektivka před spaním

Sova: detektivka před spaním

Tak jsem dorazila další knihu. No, vlastně už před Vánoci, ale víte jak to mám s tím (ne)stíháním :) Celkem fajn detektivka, takže sdílím další svůj knižní tip, zejména pro fanoušky severských thrillerů.

Je pravda, že jsem četla napínavější věci i poutavější dialogy - včetně zajímavějšího soukromí jednotlivých postav. Ale přesto nemůžu říci, že bych si knihu neužila. Úvod není nijak zdlouhavý, vpraví vás rovnou do děje a k jádru hlavní události, kterou je samozřejmě VRRAŽDAA! Tělo nahé dívky, nalezeno v podivné poloze, obloženo sovím peřím.

Děj se odvíjí celkem pozvolna, stihnete nahlédnout pod pokličku života hlavního vyšetřovatele i policejního týmu, ze kterého má každý své starosti. Všechny ovšem pojí spoupráce na hlavním případu, který dlouho nejde nijak uchopit a jehož postupné odkrývání všechny šokuje, zejména svou krutostí k oběti ještě předtím, než zemřela. Autor detektivky postupně uvolňuje do příběhu různé možnosti rozřešení případu, ale všechny se postupně rozplynou.

942655515Hlavní spád nabírá kniha až závěrem a samotný konec, je poměrně překvapivý. Taky co by to bylo za detektivku, kdyby se dal vrah vytušit hned na začátku, že. :) Přestože kniha je o vyšetřování vraždy skutečně podivného typu a děj se neodehrává zrovna v růžových barvičkách, klasifikovala bych ji jako detektivku před spaním. Emoce mi zanechala v naprostém klidu, jen jsem se už vždycky těšila do postele za zjištěním, jak si "kluci" povedou v dalším vyšetřování. :)

Knihu hodnotím třemi hvězdičkami z pěti a můžu doporučit. :) Pokud jste na ni dostali "chuť", seženete například ZDE. Nebo už máte přečteno?

Blog title (16)

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *