Inspirativní, Všechny články, Ze života

Stárnout se dá i do krásy. Takže klid a nohy vzhůru! :)

Stárnout se dá i do krásy. Takže klid a nohy vzhůru! :)

Stárnout se dá i do krásy. Takže klid a nohy vzhůru!

Stárnutí a tloušťka je postrach dnešní doby, zejména pro ženy. Bohužel, minimálně to stáří, nás nemine žádnou. Ale proč nás z něj jímá taková hrůza?

Kde se to v nás vzalo? Všecky dnešní reklamy na mládí a štíhlost totiž jasně podtextově křičí: Staré = nežádoucí. Tlusté = nezdravé a nemoderní

Manželé málokdy odchází za starší milenkou. Pokud tedy vůbec. Pocit křivdy v nás opět může budit pocit, že je potřeba být mladší a štíhlejší. Stáří nejen že je nežádoucí a neatraktivní, ale v dnešní hyperzrychlené společnosti vlastně ani ne příliš respektované a vážené.

Jenže mu neujde nikdo. Nebylo by tedy lepší se vymanit z masmediální masírky, z koloběhu sprintu za tím abstraktním pojmem "být IN".. ? Už TO samo o sobě, by nám myslím ušetřilo pěkných pár vrásek.

Stárnout se dá i do krásy, v klidu a beze stresu z přibývajících vrásek. Ano, tomu věřím. Teda zatím nejsem v té fázi, že bych z toho skákala nadšením, ale chci se učit vidět na přibývajícím věku pozitiva. Brát je s odporem mi totiž život nezjednoduší a v boji proti vráskám stejně nepomůže. A pozitiva jsou tam, kde je umíme vidět. Kde je vidím já?

  1. Čím déle jsem na světě, tím více mám načtených módních magazínů, vyzkoušených typů líčení, stejně jako jsem prošla několika módními vlnami. S přibývajícími lety tedy víc odhadnu, co mi opravdu sluší. Být starší tak znamená být krásnější. :)

2. Čím déle jsem na světě, tím více mám zkušeností, přečtených knih a těžce vydobyté životní moudrosti - metodou pokus omyl. Některé věci jsou k nezaplacení. Čím starší, tím chytřejší. ;)

3. Sex? Co si budem povídat, ve dvaceti žena nemůže mít skutečnou páru o vlastním těle a o tom, co se s ním dá všecko dělat. :) U žen je kvalita sexu s věkem vzestupná. Na vrcholu prý po třicítce, ale opravdu prožitý až v padesáti. No, s vrcholem souhlasím - o zbytku až k němu jednou dojdu ;) Takže čím starší, tím kvalitnější sex.

4. Kolik znáte mladých holek, které když potkáte na ulici chcete brečet nad tím, jak jsou oblečené / nalíčené. A naopak kolik znáte čtyřicátnic, které by je s přehledem strčily do kapsy a to jak na přehlídkovém mole, tak u chlapů? Já celkem dost. A YES - není to o věku. Krása a vkus není zaručena mládím.

5. I vyhlazená mladá tvářička s outfitem podle posledního výkřiku módy, vás může znudit k smrti. Skutečné mládí je o duchu. A humor je něco, co okolí vždycky bude vyhledávat a preferovat. Víc než minimální počet narozeninových letokruhů. :)

Takže co z toho plyne? Kašlu na stáří - chci být svá. Chci zvládat věci s nově nabytými zkušenostmi, pyšnit se tím, kolik jsem toho v životě stihla a dokázala a vypadat čím dál líp - ať už jsou vrásky a nějaké to kilo navíc, pro tento svět přijatelné, či nikoliv. ;)

Pozitiv by se dalo na věku najít určitě víc.. napadá vás nějaká? Sem s nimi, ať si počtu. :)

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *