Všechny články

Středomořská večeře

Středomořská večeře

receptyStředomořská večeře...

...možná nebude úplně nejrelevantnější název, ale nic jiného mě nenapadlo. :) Dneska jsem zkoušela další jáhlovou variaci, při které jsem čerpala ze vzpomínky na rybí kuskus, který jsem kdysi jedla na jihu Itálie. Recept určitě nemám, ale vrhla jsem se do toho - jen se vzpomínkou na jižanskou dobrotu a  touhou udělat k večeři rybu nějak jinak, než obvykle. :P :))

Tak. Co budete potřebovat, pokud chcete vyzkoušet: 

cca 400g ryby typu losos, 250 - 300g jáhel, čerstvá rajčata nebo krájená rajčata v konzervě, (možná je kombinace obojího), bylinky na dochucení, sůl, pepř, olivový olej, česnek. 

Originální kuskus byl s různými druhy mořských ryb, včetně neloupaných tygřích krevet, aatakdál. Mně musí stačit losos. A i ten kuskus jsem vyměnila za jáhly. :)

Pstruha lososovitého jsem opláchla, potřela česnekem, posolila, lehce opepřila a vcelku na pánvi upekla. Oleje dávám málo, mám super nepřilnavé pánvičky :) ale po troškách podlévám vodou. Jo, a filet kupuji vykoštěný. Když je hotový, nechám stát, dám si vařit jáhly, které také osolím a přidám sušené bylinky.

V druhé pánvi osmahnu česnek nakrájený na plátky. Přidám pokrájená rajčata, bylinky, sůl. Podusím a přidám rajčata ve vlastní šťávě. Podle chuti dokořením. Omáčku jsem trošinku zahustila kukuřičnou krupicí. Může být samozřejmě žitná nebo jiná mouka, ale jen mírně.

Hotovou rybu pokrájím na kostky a bez kůže vložím do omáčky. Kůže dojídá drahá polovička (fuj, nechutnýý) :-O Jáhly zcedím, pokud se mi voda nevyvařila - a mám hotovo.

Musím říct, že s výsledkem jsem byla maximálně spokojená. Takže dobrou chuť!

středomořská večeře

středomořská večeře2

středomořská večeře

středomořská večeře3

středomořská večeře4

jsem žena

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *