Všechny články, Ze života

Ze života: Vánoční atmosféra alá „hoďte si mašli“

Ze života: Vánoční atmosféra alá „hoďte si mašli“

Vánoční atmosféra alá „hoďte si mašli“ (ale neberte to zas moc vážně)

Milé ženy. Mám v posledních dnech pocit, že slova „vánoční atmosféra“ nabývají v jednadvacátém století na úplně jiném významu, než jakým byl ten prapůvodní. Zatímco v dobách dávných odpočívalo pole i sedlák, a na advent byl tím pádem čas, dnes se hýbeme v digitálním světě, který nikdy nespí. A nikdy neodpočívá, takže má člověk pocit viny, kdyby se náhodou jen tak mýrninks týrninks odpočívat rozhodnul, navzdory digitálu.   

Pokojný advent?

No jak pro koho. 23.12 je běžný, pracovní den a tak se nervujeme v práci, protože zejména ke konci roku má být práce dokončená a stejně to vnímají i naši klienti a zákaznící. Ti nás tedy zavalují požadavky o život – na poslední chvíli, s urgencí tím razantnější, že se blíží Vánoce a odpočinek, na který chceme mít nárok. A nárok mít nebudeme, pokud by nás mělo hryzat svědomí, že jsme něco nestihli, nebo nedokončili.

Když se nezcvoknete pod návalem práce, zajistí to televizní reklama.

Jako každý rok se tak nějak snažím proklestit „pokojným adventem“, ve kterém nejen že je dvakrát více práce „v práci“, ale práce je dokonce třikrát tolik, jelikož chceme mít  doma naklizeno ještě více než obvykle. (Nebo aspoň trochu, když máme doma celý rok binec). I ženy, které do kuchyně celý rok nevstoupí, chtějí stihnout alespoň jeden druh cukroví. Blázinec? Trochu. Nebo ne vlastně, advent! :)

Nepočítám šílenství televizních reklam, které se ještě více soustředí na děti, než během roku. Maaj litle ponyyy a další zpívánky, který mně osobně vážně připravují o nervy. Nejen že jsou o hračkách, které se mé generaci zdají úplně přitažené za vlasy, ale ještě k tomu běží kdykoli, když se odpoledne / navečer pokusím televizi zapnout.

Vážně nevíte o čem mluvím?

Že vůbec nechápete? Že u vás pohoda, klid a štěstí odkapává i z naleštěných pokliček na hrnce? Tak to vám dávám palec nahoru. Kdybyste si to ale náhodou rozmysleli, a chtěli se přidat k šílející většině, mám pro vás super návod, jak se během pár dní zcvoknout a hodit si mašli. Nebo – jak to vzít obraceně a jet si vlastním stylem. ;)

1. Dárky kupujte pár dní před Štědrým dnem
Není nad to přidat se k hustému davu, plazícímu se obchoďáky mezi vánoční výzdobou. Zvýší se vaše šance jak přijít o peněženku (a doklady), naroste příležitost že neseženete nic vhodného a odejdete s předraženým kouskem něčeho, co jste vlastně ani koupit nechtěli.

2. Na nákupy jedině po čtvrté odpolední
Pátá hodina je značka ideál. Jindy poměrně pokojný (v rámci možností) supermarket, se proměňuje v  arénu, kde ulovit pytel brambor znamená značné riziko: nechat se ušlapat.

3. Buďte si jisté, že na Silvestra se u vás dá lízat šampaňské z podlahy!
A takováto podlaha musí být samozřejmě vydrnutá doběl,a a korespondovat se vším kolem, což je rovněž jako z alabastru.

4. Vězte že dárky se kupují jen ty nejdražší
A nekupujete je pro účel nebo radost, ale proto, aby si o vás všichni příbuzní závistivě řekli, že si asi žijete na vysoké noze. Ukažte, že na to máte!

5. Svátky si naplánujte tak, jako generace před vámi.
Nezáleží na tom, jak to chcete mít vy. Jděte ve šlépšjích vašich předků, ať už si o nich myslíte cokoli. Vánoce – to je především dodržení tradic.

Nu a to je dnes ode mně vše. Ať už tedy patříte ke skupině A, nebo skupině B – buďte v pohodě a berte to s humorem! ;)

Těším se na commenty!

Jana ❤

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.