Z výletu: Fík v Dogvillu a zámek Lysice


Navštívila jsem..., Ze života / Pátek, Červenec 7th, 2017

Je tu další výletový post! :) Občas někam vyrazíme a jak víte, většinou z toho píšu nějaký hrubý sumář – co se mi líbilo, co méně a ve výsledku jde hlavně o inspiraci, kam třeba ve dnech volna můžete zajet. :)

Naposledy jsme byli v Lysicích, kde je krásný zámek se stejně krásnými zahradami. A tak jsme vzali i Fíka. :) Lysice jsou fakt malinký, krom zámku a zámecké restaurace tam asi mnoho míst k návštěvě nenajdete, ale přesto to stojí za to. K naší smůle zámecká restaurace byla v ten den jen pro uzavřenou společnost, ale o kafe jsme se nenechali připravit, vypravili jsme se do Dogvillu.

Milovníci historie určitě rádi navštíví zmíněný zámek, který je pouhých 35 km od Brna. V interiéru najdete bohaté sbírky nábytku a předmětů uměleckého řemesla z období renesance až secese. K raritám patří i sbírka zbraní, skla a orientálních předmětů. Od června do září můžete navštívit i ojedinělou, terasovitou, zámeckou zahradu. Psům vstup povolen, případná hovínka sbírat, hrabat a škubat kytky zakázáno! ;) Fík byl taky hodně nadšený.

Jelikož zámeckou restauraci jsme navštívit nemohli, vyrazili jsme do blízkých Boskovic, kde pro vás mám tip na jednu kavárničku. Byli jsme tam již po druhé, napoprvé bylo prostředí takové víc „alternativnější“, překvapila nás rekonstrukce a úprava interiéru. Ten je teď více moderní, ale přesto neztratil duši. Dogvill je typický zejména vlastní pražírnou kávy, kterou dodává i do několika dalších restaurací. Dát si tam můžete různé kávové speciality, vybrat si zda chcete kafíčko s větším podílem arabiky nebo robusty, nebo ochutnat kávu zelenou.

Opět jde o prostředí „animal friendly“, takže s náma v klidu poseděl i Fíček. No, v klidu… Byl už notně znavený capkáním po venku, tak se nám ho podařilo donutit lehnout a dát půl hodinky klid. :))

Opet mám pro vás pár fotek a malý tip kde a kam kliknout, nebo rovnou zajet:

Dogvill http://www.kafirna.cz/cz/prazirna/
Zámek Lysice https://www.zamek-lysice.cz/ 

Lysice:

Dogvill:

Líbil se vám článek? Odměňte mne kliknutím. Like&share!
FacebookTwitterGoogle+Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *