Co je to Hygge? Soutěž o knížku!


Všehochuť / Sobota, Září 30th, 2017

Co je to Hygge? Soutěž o knížku!

Je tu další soutěž! Už párkrát jsem na blogu (nebo na sockách) zmiňovala pojem HYGGE. Ten je ostatně čím dál více v módě. Víte oč se jedná? Ne? A co si o tom třeba přečíst knížku? :) 

Jo. Dneska výýýýjimečně nebudu vysvětlovat. :D Totiž, vy budete hádat (nebo vyhledávat) :)) a vítěz si všechno krásně prostuduje a přečte dopodrobna, díky výhře. Tou bude právě kniha Hygge, vydaná brněnským nakladatelství Jota.  Výhry jsou (a výherci budou) celkem 3, takže šance jsou velké!

Výsledek obrázku pro hygge

Podmínky soutěže

 1. Dát lajk stránce Jsem žena na FB
 2. V případě že máte instagram, follow jsemzena.eu
 3. Sdílejte tento článek na svém fejsbůku
 4. Napište do komentáře zde na blogu odpověď na otázku “Co znamená pojem HYGGE?”
 5. Napište tento komentář i pod článek na Facebooku (do komentáře)

A jste ve hře! :) Výhrou je již zmíněná kniha. 3 výherkyně budou poctivě vylosovány. 

6. Málem bych zapomněla! :) Nezapomeňte se přihlásit k odběru novinek zde na blogu! (Na mobilu najdete na konci stránky dole, na pc boční sloupec vpravo. Stačí zadat a potvrdit mail.)  Přihlášeným odběratelkám cca jednou týdně přistane v mailu nové čtení ke kávičce. ;)

Soutěž poběží opět 14 dní od dnešního dne, výherce vám tedy oznámím max. 14.10 do 0:00. Nezapomeňte čeknout, zda jste nevyhráli! 

Držím palce a těm, kteří nedokážou čekat dva týdny dávám tip: Knihu je možno zakoupit na stránkách nakladatelství s 20% slevou ;)

6 Replies to “Co je to Hygge? Soutěž o knížku!”

 1. Hygge, to sú chvíle, keď prídeme po ťažkom dni domov, zababušíme sa do pohodlnej deky a dáme si horúci nápoj. Hygge nám pomáhať prežívať vďačnosť každý deň a vychutnať si radosti života.

 2. Životní styl podle Skandinávců. Helen Russell autorka knihy The Year of Living Danishly – Uncovering the Secret of the World’s Happiest Country se nechala slyšet, že “hygge” znamená “naprostou absenci čehokoli nepříjemného a citově otravného v našem životě”.
  Já si to vykládám tak, že se člověk snaží vypustit starosti, se kterými nemůže nic udělat. Mít pohodový život, ať už single nebo v páru / v rodině. Užívat každý den, každou chvíli. Umět se na to naladit v hlavě. Protož to není na životních okolnostech, ale o tom jak o životě a svoji situaci smýšlíme. A podle “hygge” máme smýšlet pozitivně a udělat si tu svojí pohodu kdy jen to jde.
  Takhle žiju, ani jsem ten pojem neznala :) Díky za obohacení :)

 3. HYGGE JE DÁNSKÝ RECEPT NA DOMÁCÍ ŠPTĚSTÍ, KTERÝ OKOUZLIL PRÝ SVĚT. PRÝ JE TEĎ V MODĚ. OBJEVUJE SE TAKÉ V BYDLENÍ, V BĚŽNÝCH VĚCECH KAŽDODENNÍCH. TOTO SLOVO VYMYSLELI DÁNOVÉ, KTEŘÍ SI PRÝ DOKÁŽÍ UŽÍVAT ŽIVOTA. ŽÍT SPOKOJENĚ. TENTO STYL SE PRÝ ZAČÍNÁ ŠÍŘIT VE VŠECH OBLASTECH. OUT JE TEN ČLOVĚK, KTERÝ SE O HYGGE NEZAJÍMÁ…ASI BYCHOM SE MĚLI O TENTO STYL, ZPŮSOB ŽIVOTA A ZAČÍT PODLE NĚKTERÝCH VZORŮ TAKTO ŽÍT…

 4. Hygge je pocit, který zažíváte během bouřky, když jste v pohodlných ponožkách schoulení na pohovce, přikrytí měkkou dekou. Je to ten pocit, když u stolu osvětleném svíčkami společně se svými milovanými jíte své oblíbené jídlo a povídáte si. Je to pocit, který se vás zmocní, když se s šálkem oblíbené kávy v ruce díváte na rudé ranní světlo na jasné modré obloze. Hygge je o atmosféře a prožitku. Je to o sdílení se s lidmi, které máme rádi. Pocit domova. Pocit bezpečí. Pocit vnitřního klidu a blaženosti.

 5. Hygge je dánský způsob žití a sice žít si spokojeně. Pro každého to může znamenat něco jiného. Já jsem naprosto spokojená například když mám klid, k tomu knihu, hrnek kávy či čaje, nejlépe ještě může venku pršet, aby se ten pocit pohodlí v teplíčku domova znásobil a umocnil. To je pro mě hygge :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *