Všechny články

Adventní zamyšlení: Kde se bere naděje?

Adventní zamyšlení: Kde se bere naděje?
V dnešním článku se dozvíte:
  • kde se bere naděje,
  • jak znovu nabrat naději do srdce i do života,
  • proč je advent o naději
  • co chystám na nový rok

Adventní zamyšlení: Kde se bere naděje?

Advent je obdobím, které vybízí ke ztišení se, zamyšlení a vpouštění skutečných, lidských hodnot do našich životů. Lidskost, štědrost, radost, pokoj, pomoc potřebným a naděje pro každého, to je advent. Nemyslíte?

Já se letošního, předvánočního období velmi obávala. Jsem zvyklá tuto dobu prožívat s nejbližšími, v těšení se na Štědrý den, na vánočních trzích... A letos všechno prožiju bez svého nejdražšího, bez manžela. Upřímně, není to lehké, je to smutné, ale rozhodla jsem se, že i přese všechny bolesti a trampoty, vstoupím do adventu tak, jak mám ve zvyku a prožiju ho naplno, i s bolestivými emocemi.

Nové projekty

Před pár týdny jsem dostala nápad na dva osobní projekty, do kterých bych vás ráda zapojila. Fakt samotný, že jsem vůbec našla nějaký nový směr, kterému bych se chtěla věnovat, pokládám za zázrak. Dlouho jsem se neuměla pohnout z místa, a to ani v myšlenkách, natož prakticky. V praktické rovině toho stále moc měnit nebudu, ale i tak pokládám své cíle do nového roku za velmi významnou věc. Pokud vás bude zajímat víc a budete se chtít zapojit, nezapomeňte odebírat nové články emailem, budu vás pravidelně informovat.  

Na jaký email ti mám psát?
Loading

Kde se bere naděje?

Změna přináší nový vítr do plachet. Nový vítr v plachtách přináší naději.

Někdy stačí drobná změna v životě. Rozhodnete se přestavět si obývák, vyměnit lino v koupelně.  Koupit nový přehoz na postel nebo investovat do sebe a začít něco studovat. Změna přináší naději, i kdyby byla sebemenší. A na sebemenší změnu nám vždycky stačí síly. Máte za sebou těžké a náročné období, jste unaveni a nevidíte "světlo na konci tunelu"? Pak vyzkoušejte do svého života, pomalu a v klidu, vpustit pár drobných změn.

Rozhlédnout se kolem sebe. Dívat se na ty, co bojují.

Nedávno jsem na instagramu objevila profil krásné dívky, která bojuje s rakovinou mozku. Její příběh člověku svírá srdce,  její vůle žít, postupné absolvování léčby a stáletrvající naděje a radost z drobných věcí, obrovsky inspruje v usebrání vlastních sil. Naděje přichází, když se nepřestáváme dívat kolem sebe. Na ty, co také bojují. Možná jinak, jinde a s něčím jiným, ale není nic inspirativnějšího a nadějeplnějšího než vidět, že v žádném trápení nejsme sami. Že kolem jsou i jiní, co bojují a nevzdávají se. Chceš-li nový přísun naděje do vlastního života, nenech se oslepit vlastním "osudem" a nepřestávej se dívat kolem sebe.

Inspiruj se všemi, co zvítězili, i těmi, co vytrvale zápasí.

Svět, internet, historie, tvoje okolí je plné lidí, kteří bojovali a zvítězili. Objevitelé, vynálezci, umělci, přeživší oběti Holocaustu, hledej příběhy všech, co zvítězili a uvídíš, že i tvoje naděje vzroste. Pokud mohli oni, možná můžeš i ty?


Proč je naděje synonymum Vánoc

Naděje je vlastně celou podstatou Vánoc. Našim dětem vkládáme do srdce naději, že je možné, aby se jejich přání plnila pod stromečkem. Hlavně v období Vánoc jsou naše srdce více otevřená štědrosti, odpuštění a lidskosti, což může opět plnit přání dalších lidí, a jiní díky tomu můžou získat novou naději. Vánoční příběh o narození Spasitele a Vykupitele je o naději všem národům, že každý, kdo věří ve jméno Ježíš, má přístup k zázrakům i odpuštění, k věčnému životu. Chybí ti naděje? Zkus o ni poprosit přímo něj. Všechno je možné tomu, kdo věří. Třeba ji dostaneš pod stromeček.

Tak vám přeji krásnou, první adventní neděli, a posílám trochu toho povzbuzení a snad i naděje všem, kdo ji v tuto chvíli potřebují.

Můžeš začít tam, kde jsi. Změny se začnou dít, když přiložíš ruku k dílu. Nová energie přijde, když se nepřestaneš rozhlížet kolem sebe a dáš šanci příběhům ostatních.


By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

3 comments

  1. Jani, před pár dny jsem dělala změnu v obýváku, asi před 3 roky přestavovala celý obývák,doma si dělám všechno sama, dělám všechno tak jak se zrovna cítím a to mi říkala i paní doktorka jak se léčím s alergií a astmatem, léčím se skoro se vším, pomoc druhých moc nemám, jsem ve znamení blíženců takže mám ráda změny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *