Všechny články

Co se mi nikdy, nikdy neomrzí: Horká vana a dobrá knížka.

Küvet SehpasıJá vím, už zase o vaně.. :) Ale od druhé půlky října na ni prostě nedám dopustit.  Když se nelze vyhřívat na sluníčku, je potřeba zajistit jiný zůsob. Mám ráda i saunu, ale jelikož ji nemám doma, koupelnové radosti to jistí.

Jak si zaručeně zvednout náladu  a rozproudit krevní oběh? 

Pokud by to bylo v mé režii, tak obklopit se žlutými ručníky, tlumeným světlem s pár svíčkami, a napuštěná vana plná voňavých a relaxačních přísad. Co mně teď opravdu hodně láká je „stolek do vany„, díky kterému si člověk ve vaně i počte, a nemusí se bát že mu spadne sklenka vína (nebo šálek čaje) do vody. :))  Zatím jsem nezjistila, kde se dá u nás sehnat, ale mám to v plánu zjistit.

Čím se pravidelně zásobuji, jsou koupelnové přípravky (mrkněte co mám v plánu), z nichž určitě vyberu i nějaké ty vánoční dárečky pro své blízké.  Tentokrát jsem se zaměřila více na olejíčky do koupele. 

Tím prvním je Saloos červený pomeranč, olej do koupele. Zaměřený je samozřejmě na relaxaci po náročném dni, jak jinak :) Regeneruje, osvěžuje, zvláčňuje a má i příznivý vliv na regeneraci a stimulaci mysli. (No uznejte, už pro tu mysl to musím vyzkoušet :))) Hlavně se potom člověk nemusí mazat tělovým krémem, což lenoch jako já určitě ocení. Přeci jen, nechci mít kůži jako hroch. :P

Druhým přípravkem je Green Pharmacy Body Care Sandalwood & Neroli & Rose, také olej do koupele. Trochu dlouhý název že. :) V tomto případě mne upoutaly zejména přísady, kterými je santálové dřevo a růže. Co do vůně myslím půjde o úžasnou kombinaci.

Dále tu mám sůl do koupele od Kneipp, na uvolnění svalů. To zní výborně co do uvolnění a odpočinku.  Je bylinná, hlavní složku tvoří Arnika. Teď mne napadá, vloni jsem kupovala ségře k vánocům celou kazetku se šesti různými olejíčky, cca za 150,- korun, takže to zní dobře i cenově.

A čtvrtým, posledním produktem,  který mne zaujal je koupelový balistik Passion fruit dream , který klade důraz především na aromaterapii. Podobná koupel by měla provonět vás i celý interiér.

No a mít k tomu ten „vanový stolek“.. dobrou knížku a sklenku, tak jupíí relaxace! :)

koupel

 Zajímají mne vaše postřehy!

Znáte některý z přípravků, máte zkušenost?
Už přemýšlíte nad vánočními dárky? 

Budu se těšit na comenty

Jana ❤

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.