Menu Zavřeno

Inspirativní: 7 drobných způsobů jak být šťastnější

být šťastnější

Inspirativní: 7 drobných způsobů jak být šťastnější

Dlouho jsme si nenapsali něco na lehce motivační notu, což? A já bych to teda maličko napravila, pokud nemáte nic proti. ;) Třeba tipem na 10 drobných způsobů, jak být šťastnější v každodenním životě.  Něco jako volné pokračování článku Jak mít život pod kontrolou. :)

Já si myslím, že ten kdo štěstí nehledá, jej nikdy mít nebude. Jak se říká, když se štěstí unaví, sedne i na vola. Asi bych to nepopírala, ale přesto…  Štěstí je vrtkavé a rádo přelétá, takže pokud ho nepronásledujeme s nějakou snahou se ho alespoň dotknout a udržet jej ve své blízkosti, moc si jej neužijeme.

Věřím tomu, že štěstí přeje těm, kteří se zajímají o život kolem sebe a jednotlivé souvislosti.

Že se snáší na ty, kteří se jej učí vnímat a pěstovat si jej, jako vzácnou bylinku. Samozřejmě nemluvím o „štěstí“ vyhrát ve Sportce nebo jiném „výkřiku do tmy“. Mluvím o něčem, co je aspoň trošku konstantní a záleží to z velké části na nás samotných. Víte co mám na mysli?

No jo. Je to těžký, tak nějak všeobecně. Někdy mám pocit že o tom vím uplný kulový, ale nehledě na pocity, je pár věcí, který se daj udělat proto, abychom byli šťastnější. Vždycky. Takže od jedničky:

1. Pokud máš potřebu, tak breč. Breč a vůbec se za to nestyď. Ale ať to není bod, na kterým se zasekneš příliš dlouho.

Já děsně nerada bulim. :)) Takže si musím připomínat, že to JE důležitý. Že můžu, měla bych a pokud jsem už fakt, fakt dlouho nebrečela, tak pak se děje něco divnýho. Protože JSEM ŽENSKÁ! :D Někdy by člověk brečel pořád, a pak je zas dobré mít na paměti. JO. Breč. Ale bacha ať se na tom nezasekneš. Dej tomu chvíli, pak zklidni dech, utři slzy a postav se všemu čelem a zpříma!

2. Nauč se pravidelně trávit víc času sama se sebou a nauč se, jak z toho vytřískat maximum.

Každá máme ten život nastavený trochu jinak, ve směru trochu jiných priorit, ale pojí nás tendence na sebe v tom každodenním běhu zapomínat. Takže je důležitý trávit sama se sebou aspoň chvilku času. Čtvrt hodinky ráno, u kafe. Nebo pravidelná procházka se psem. A učit se ten čas trávit stoprocentně efektivně, s vypnutou hlavou.

3. Začni cestovat

Cestování pomáhá poodstoupit od všedního života. Vidět věci z širší perspektivy. Udržet si nadhled. Člověk si některé věci lépe zasadí do kontextu, spoustu jiných věcí přehodnotí. Kontakt s vnějším světem a jeho různorodostí a odlišnostmi, nám pomáhá lépe si utřídit životní priority. A nemyslím  zrovna all inclusive, v pětihvězdičkovém hotelu na Ibizze. Myslím takový to obyčejný cestování, kdy splynete s davem, vnímáte život a lidi kolem sebe. Někdy stačí vyrazit do Jizerek.

4. Nauč se něco nového

Nemusí to být rovnou Mandarínská čínština :)) Nauč se háčkovat. Maluj. Přihlas se do kurzu asertivní komunikace. Cokoli! Samotný proces objevování nového, obohacuje. Člověk si sebe ještě více cení, je pyšný na svoje úspěchy a je spokojenější sám se sebou.

5. Přestaň odkládat ranní budík

Přestaň odkládat ranní buzení o dalších 5 minut. Těch 5minut, (5 ani 10) ti stejně nepomůže! (NE! Tenhle bod nedám. :)))

6. Udělej někomu radost

Radost je totiž nakažlivá. A kdyby ses náhodou nenakazila, ber to jako investici do lepší karmy. :)) Opět neříkám, že je třeba každý večer v mínus dvaceti nalévat polévku zástupu bezdomovců. (I když, máte-li to někdo v plánu, paráda a tleskám! :)) Mnohem snáz se ale člověk dostane k tomu, občas rozdat nějaký ten kompliment, úsměv, může pomoci s těžkou taškou, mamince s kočárkem a podobně.

7. Nauč se sám sebe motivovat

Jooo, to zní taky parádně. Jako pracující z domova, o tom vim svý. :)) Ale jo, vnitřní řád, nějaký ten řád který promítáme do naší práce, chuť a motivaci, musíme umět hledat především sami v sobě.  Je to nakonec snazší, než se pořád rozhlížet odkud by ta motivace mohla přijít zvenčí, nebo upínání se na lidi, kteří nám jí občas špetku hodí.

Pěkných pár tipů, pro začátek. Co si o nich myslíte? Nebo máte nějaké lepší? Sem s nima, ať jsem chytřejší! :)

být šťastnější
Posted in Inspirativní, Tipy

Mohlo by tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *