Tipy, Všechny články

Tipy: Hadi a hlemýždi v boji proti vráskám

Tipy: Hadi a hlemýždi v boji proti vráskám

DSC_3124-01Hadi a hlemýždi v boji proti vráskám a stárnutí pleti

Tak jsem si všimla, že se v evropském kosmetickém průmyslu derou do popředí přípravky s obsahem hadího jedu, nebo šnečího slizu. Ehm. :P Chuťovečka.

Která ale  není úplně neopodstatněná. Hadí jed se používal už ve starověku, kvůli svým hojivým, protizánětlivým účinkům a přidával se do zkrášlujících přípravků. Dnes, co jsem pochopila, se do krémů přidává syntetický (uměle vyrobený) a cílí se na jednu konkrétní látku, kterou jsou peptidy v hadím jedu obsažené.  Celkově mají vyhlazovat pleť, zjemňovat vrásky a hloubkově hydratovat. Dokonce se tvrdí, že  hadí jed nahrazuje botox, který omezuje mimiku (v krému obsažen samozřejmě mini – mini – miniminimálně ;)  Well, tak se na to podíváme, což?

Koupila jsem si krém SnakeActive od španělské značky Diet Esthetic. Složení krému naprostá paráda. 4% pověstného hadího jedu, kolagen, retinol, vitamíny B a E, kyselina hyaluronová.. no prostě hvězdné obsazení z řad Top Stars složek, příznivě ovlivňujících pleť.

Rozbalím si ten poklad, pěkně poctivě natřu na obličej a čichám.. čichám.. doprčic, to mi asi fakt nevoní. Ještě k tomu fakt, že mám na kůži něco z hada.. (nedejbože šneka, do kterého asi fakt nepůjdu). Už jsem ho použila několikrát, a pořád nevím, jestli to voní, nebo zapáchá. Řekla bych, že to nevoní. Na druhou stranu, asi to ani nesmrdí. Ale dilema z toho mám velké a při každém nanášení krému mám nutkání to očuchávat a rozhodovat se mezi těmito dvěma póly.

Dál, subjektivně bych asi uvítala, kdyby byl o něco mastnější – ale to není na škodu, každý máme jinou pleť. Ta moje bývá občas citlivější, a po peelingu, nebo z venkovního mrazu ošlehaná větrem, bych ho na sebe asi nenanášela, může lehce štípat. Každopádně, pořád mi nejde z hlavy to složení. Podobná hitparáda pohromadě, je v málokterém krému. Tak jsem rozhodnutá ho spotřebovat, alespoň na krk a dekolt. Nebo do doby, než se rozhodnu, jestli mi jeho vůně nelibá. :)) I když.. kupovat ho po druhé asi nebudu.

Od vyzkoušení ale vůbec neodrazuji. Naopak, zajímalo by mne máte li někdo i jinou zkušenost.

Těším se na komenty! :)

Jana ❤

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.