Inspirativní, Tipy, Všechny články, Ze života

Jak být šťastnější: Změň úhel pohledu

Jak být šťastnější: Změň úhel pohledu

Změň úhel pohledu

Když jsem dneska přemejšlela, co vám tak večer postnu na facebook & instagram, a projížděla fotky v telefonu, napadlo mne něco o motýlech a bodlácích. A návazně na to i o tom, jak moc důležitej je úhel pohledu, kterej často může hromadu věcí velmi zásadně měnit. Třeba to, jak na sebe my samotní nahlížíme, jak se dokážeme mít rádi a tedy i jak moc jsme (či nejsme) celkově šťastní.

Četla jsem článek, co dělat, když chcete přilákat motýly na svou zahrádku. Váš operní zpěv je prej asi nepřesvědčí :P ale dá se to vychytat květinami, které vysazujete. Samozřejmě, jako se každému líbí něco jiného, i motýli maj svý preference. A světe div se, většinou maj nejradši kytky, co mně přijdou dost smradlavý a nebo se považují za plevel. :)) No jo!

Tak samozřejmě druhů květin, které motýli milují, je vícero, ale v hlavě mi uvízl především afrikán, levandule, a bodlákoviny. Afrikán mě osobně smrdí víc než zmoklej pes, levanduli občas ustojím, ale hodně se tomu blíží, a na bodlékoviny určitě všichni nahlížíme jednoznačně: Píchavej plevel. Kam tím vším mířím?

Když se cejtíš jako bodlák

Mně osobně bodláky nevadí. Líbí se mi barva v jaké rozkvétají, jen si do nich teda nemusim zrovna sednout. :)) Přemejšleli jste někdy, jak by se na sebe díval bodlák sám? Pokud by chledal a sbíral názory svého okolí, aby si utvořil nějakou představu o sobě samotném, určitě by jich posbíral hromadu a každej by byl trochu jinej. Já bych vypíchla tyhle dva hlavní pohledy:

  • Bodlák je pichlavej plevel, kterej nikdo na zahradě nechce.
    Je to pravda? No v podstatě jo. Tenhle názor bude mít určitě většina zahrádkářů. Píchá. To taky není zrovna nejmilejší. Bodlák má holt ostny a to už mu nikdo neodpáře. Mezi zahrádkáři určitě nepatří ani mezi ty nejopěvovanější, okrasné rostlinky.
  • Bodlák je květina, kterou motýli i les milují
    Každopádně, ať už si zahrádkáři myslí cokoli, bodlák prostě je květina a to mu nikdo neodpáře stejně tak, jako ty ostny. Mezi květinami by pravděpodobně nikoho nenapadlo jej diskriminovat, natož hubit - jak by se to snad mohlo dít v zahrádkářský koloně. :) A na rozdíl od lilií, které by snad mohly pro někoho vypadat lákavěji, je to právě bodlák, který patří mezi nejoblíbenější květiny motýlů.

A to je tak děsně nádherný... Nemyslíte?

Někdy na sebe totiž nahlížíme právě tak jako na ten pichlavej plevel

Díváme se na své ostny, nenávist pěstitelů ušlechtilým rostlin, nenávidíme to, že kveteme fialově a chceme být zrovna jako ta lilie. Bílá, s obrovským květem, hladkými listy i stonky... A jsme nešťastní. Přitom stačí tak hrozně maloučko k tomu jak být šťastnější. :)

Když se cejtíš jako bodlák, uvědom si, že les i motýli tě milují. A ty ostatní k životu nepotřebuješ.

YEP! A tohle bych řekla, že je parádní úvod do začínajícího víkendu! Užijte si ho, obklopte se motýly a mějte se rádi takoví, jací jste. :)

Jana

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *