Inspirativní, Ze života

Jak být šťastnější: Nevěř tomu, že maj druzí jednodušší život

Jak být šťastnější: Nevěř tomu, že maj druzí jednodušší život

Nevěř tomu, že maj druzí jednodušší život

Mám ráda vaše komentáře, ať už na fejsbůku, instáči nebo tady na blogu. Jsou inspirativní. A jako snad já (jak tajně doufám) v něčem inspiruji vás, tak i vy inspirujete mne. K dalším úvahám. K novým zamyšlením. K přezkoumávání svých vlastních výroků a toho, co za nimi ve skutečnosti je.

Myslím si, že jsem hodně transparentní bytost. Nebaví mne přetvářka. Nebaví mne na něco si hrát. Nebaví mne budovat si image, která není mojí vlastní podstatou a skutečností. Ale samozřejmě, některé názory ze strany čtenářů podobné postoje hodně prověřují. :))

Jeden z takových inspirativních komentářů se týkal toho, že mně se to vlastně píše o štěstí a pozitivech, když mám všechno. Když mám víc, než druzí a netrpím jejich neduhy a potížemi, jako bych snad měla mít jednodušší život. Cituji:

Proto pises tak pozitivne protoze mas muze ktery te miluje... uvedom si, ze jsou lidi co opravdu nemuzou zmenit svuj zivot, treba kvuli nemoci nebo nestesti.. ty se mas dobre.. takze jen pro to tu pises tak pozitivne.. jsi zdrava, mas muze, mas vsechno co ma jen malo lidi..

Když čtu tyhle řádky, chce se mi vzdychnout a pousmát se.
Tak primárně...

Jak můžeš vědět, že jsem zdravá? Snad proto, že o své nemoci nepíšu, nestěžuju si a nepokládám hlavu na koleje? (A jako jo, občas bych tu chuť měla :))) Co znamená, že mám všechno? Všechno z tvého pohledu? Nebo všechno z mého pohledu? Nebo všechno z pohledu Simony Krainové? :)) Mám muže, který mne miluje. Ano. Ale víš ty, co všechno jsme museli probojovat, aby to tak bylo? Víš jak moc na sobě pracuju, snažím se nebo investuju do společného vztahu, aby MĚL DŮVOD MĚ MILOVAT? Myslíš si, že láska je něco, co se na tebe jen tak "neoprávněně přilepí", spadne ti do klína a zůstane tam roky nehybně ležet? Nesrovnávej se s druhými.

Vážně, lidi... Neveřte tomu, že druzí maj jednodušší život. Možná jen nemluví o problémech tolik, jako vy. Neveřte tomu, že jsou bohatší. Možná maj jen vyšší hypotéky, víc dluhů a víc stresu, aby zvládali splácet a ještě působit jako nejšťastnější pár. Nevěřte tomu, že druhým cokoli jen tak padá do klína, ať už je to láska nebo štěstí. Občas se sice štěstí unaví a sedne na i na vola, jak se říká, ale to se děje spíš zřídkakdy a pokud vůl neumí zamakat, aby své štěstí držel za pačesy, pak mu stejně ulítne k dalšímu telátku. ;)

Změna k lepšímu je možná vždycky

Vždycky je možné, že se tvůj zdravotní stav zlepší. Vždy je naděje na zázrak. Vždycky je možné, že se problémy vyřeší a bude líp. Jen se musíš posbírat, znovu tomu zkusit věřit a snažit se na tom zapracovat. Samozřejmě, ta možnost má nějaký kurz, stejně jako sázky na dostizích. Vždy je možné, že vyhraje černý kůň, stejně jako je vždycky možné i to, že vyhraje ten bílej. Ale dokud není jednoznačná prohra, má smysl věřit, dřít a běžet o závod.
A když jeden závod prohraješ, tak znovu nezoufej. Zítra startuje další.

Každý jsme zasazen do nějakého prostředí, skutečností, okolností a mezilidských vztahů. A jo, některý věci zrovna teď a okamžitě nezměníš. Třeba tu nemoc. Nebo finanční situaci. Nebo smrt blízkého člověka. Některý věci se dají měnit jen hodně pomalu a stojí to hodně sil a bolesti. Ale musíš pochopit to, že změna je možná vždycky. A nezačíná u okolností, ale u nás samotných.

Nezáleží na okolnostech, ale na tom, jak se k okolnostem stavíme, jak se na ně díváme a co z nich dokážeme vytřískat dobrýho.

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

8 comments

  1. Co dodat krásně napsáno a pravdivě proč si stěžovat na nemoce,neštěstí,finance a milujícího partnera každý z nás má svoji možnost kterou si vybere

  2. Krásný a pravdivý článek. Mám ráda když je někdo pozitivní je to pro mě taková vzpruha i já myslím ráda pozitivně i když mám teď zdravotní problémy a představa mého dokonalého života se pomalu rozpadá. Ale zítra je nový den a vše může být jinak přesně jak píšeš. Nemůžeme nikomu něco závidět protože jsme nešly v jeho botách a nevíme čím vším si musel projít. Ale děkuji za pozitivní články.

    1. Zuzi, moc díky za komentář a upřímnost. Každý si holt neseme nějakou míru vlastních problémů, která je někdy menší, jindy větší… Což vás ale může i povzbudit. Jako vždycky, a jako už i spoustakrát předtím, zase se misky vah překlopí blíž k plusu, uvidíte! :) Držím palce! Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *