Nová tržnice Brno: Rozkošné dortíčky, raw strava i uzeniny


Všehochuť / Pátek, Červenec 21st, 2017

Nová tržnice Brno: Rozkošné dortíčky, raw strava i uzeniny

Kdo jste Brňák, určitě už víte, že minulý týden proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruované, kryté tržnice Brno. Tu najdete na “Zelňáku” (náměstí Zelný trh pod Petrovem), kde zatím probíhaly omezené trhy přímo na náměstíčku. I tak tam ale člověk vždy najde spoustu čerstvého, sezónního ovoce a zeleniny, nebo jiných domácích i zahraničních dobrot. Novinkou je tedy nově otevřený, krytý prostor, kde by se mělo objevovat ještě více produktů, které se ve venkovním stánku prodávají těžko – jako třeba čersvé maso, uzeniny, nebo domácí zákusky. 

A tak jsem se tam vypravila omrknout, co je možné koupit. Protory se pomalu plní, dodělávají se drobné úpravy, celkově místo působí krásně, čistě, vzdušně a moderně. Nejen že si nakoupíte, ale můžete i posedět, posilnit se něčím chutným a sledovat život za velkými, prosklenými okny. :) Tak jsem vám pár těch krás i nafotila, ať máte přehled – nebo inspiraci, kam honem vyrazit. :)

Hned v přízemí najdete Jazzovou kavárnu Podobrazy

S krásnou teráskou směrem do dvora, takže i v letním období skvělé místo k posezení.

tržnice Brno1

 

Nejlepší donuty ve městě – La Donuteria

Už jsem vám ukazovala pár fotek na facebooku. Z mne stánek který je vítězem ve vyšperkovaném designu. I když, rozhodování je to těžké, to musím přiznat. Zde si můžete pochutnat na koblížcích všech možných druhů a polev.

tržnice Brno 2 tržnice Brno 3 tržnice Brno 4

 

Farma Hranáč z Nemojan

Tak u tohoto stánku bude zrak přecházet zejména “masožroutům. :D Menší farma Hranáč zde nabízí spoustu domácích delikates vlastní výroby, dále uzeniny, i čerstvé maso – a to jak z domácího chovu, tak zvěřinu. Ochutnala jsem ze dvou klobásek, výborné! Kdo máte rádi pikantní příchutě, musíte testnout “ty dlouhé, štíhlejší”, co jsem si nezapamatovala název. :D Ale jsou na fotce mezi uzeninami níže a kdybyste tápali, obsluha vám určitě ochotně poradí!

 

Vanda & nebeské dortíčky

Nebeské dortíčky vypadájí jako z cukrkandlu. A myslím, že je mají v nabídce i dole v Jazzové kavárně! :) Kromě nich si zde můžete nakoupit různé domácí jamy a sirupy, které vypadají fakt velmi lákavě!

 

Samozřejmě i Bylinky do domu

A to skutečně bylinky, nejen kořeníčko! Upoutal mne třeba měsíček lékařský, nebo sléz a další bylinky vhodné nejen ke spotřebě vnitřní, ale i vnější. To kdybyste si chtěli (krom vaření) vyzkoušet i vyrobit třeba domácí bio kosmetiku. :)

 

Domácí škvarkové tyčinky

Super domácí couvert, kterým nadchnete i návštěvy. Vyjma tyčinek samotných, mne velmi upoutal prodejní pult, který byl pod sklem krásně vydekorován postavičkami při práci. Prodejce mi na nich ukázal a povyprávěl celý příběh rodinné výroby těchto tyčinek. :) Nenafotila jsem vám je všecky, určitě si ten příběh rádi prohlédnete (a vyslechnete) osobně!

 

Raw bistro

Další RAW záležitost v Brně – a to úplně fungl nově otevřená. Každopádně to není jejich jediná prodejna, daří se jim již například v Praze. Tady jsem na chvilku i zakotvila, dala si domácí limonádu, zákusek a kávu. Výborné, na jedničku, do večera jsem už nemohla nic pozřít, jak jsem byla plná. :))

Sýry a delikatesy Kroupa

Samozřejmě jako další tu najdete i sýry a různé delikatesy, vína a mnoho jiného, což se objevuje i na vícero stáncích.

 

Určitě na Tržnici Brno zajděte, a naplánujte si minimálně dvě hodinky volna. Tak jednat abyste si v klidu vybrali ovoce, zeleninu i další nákup – a ještě se stihli i občerstvit v některém z koutečků tržnice, které to umožňují.

Odkazy:

Foto:
www.janakuzelova.cz
Stánky:
www.farmahranac.cz
www.vandasirupyamarmelady.cz
www.nebeskedorticky.cz
www.myraw.cz
www.facebook.com/ladonuteriabrno/
www.facebook.com/CukrarnaMlsnaZelnak/

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *