4 věci, které si přeji pro svůj domov. Prozatím.


Všehochuť / Pátek, Prosinec 22nd, 2017

4 věci, které si přeji pro svůj domov. Prozatím.

Něco nového

Letos mám do Nového roku nachystanou pěknou řádku předsevzetí. A čekám, že nadcházející rok bude opravdu plný změn, a to ať už mluvím o osobních věcech, či například o bydlení. Ano, plánovaná rekonstrukce je na spadnutí. A jako správná ženská si nelibuju ani tak ve výběru střešních krytin, nebo v plánování nových, elektrických rozvodů (což k rekonstrukci bohužel patří), ale už se nemůžu dočkat, až se pustím do vybírání věcí, které tvoří domov.  Židle, křesla, stolky a nábytek celkově, a spoustu dalších estetických věcí, které k domovu patří.

Samozřejmě, k tomu všemu bude ještě cesta dlouhá, ale už teď mám pár věcí na seznamu přání. Třeba závěsné křeslo.

Něco houpacího

Jo, ulítávám si na houpačkách. Taková milá vzpomínka z dětství, nejspíš. Houpací síť, zahradní houpačka, babiččino houpací křeslo ve mně vyvolávají nostalgicky příjemné pocity. A proto chci podobný kus nábytku začlenit do svého života a domácnosti. Volila bych asi nějaké závěsné křeslo, se samonosnou tyčí. No, možná mi skončí v pracovně nebo ateliéru, protože si zatím neumím představit, jak ho sladit se zbytkem, ale musím ho mít! :)

závěsné křeslo

Něco designového

Další věc, která se mi moc líbí, jsou například designová křesla. Asi bych nechtěla klasickou „gaučovou“ sestavu. Když už křeslo, tak nějaké, které „rozbije“ zbytek sladěného interiéru a vystoupí z něj jako třešnička na dortu. Samozřejmě „ušáci“ u mě bodují nejvíc.

Co se týká barev, držela bych se raději přírodních odstínů a několika základních barev. Nicméně na zmíněných prvcích, jako třeba křeslo do obýváku a dalších, samostatných věcí napříč domem, bych se naopak vyřádila. Kombinace typu „starý ušák“ a moderně „ulítlý“ potah a barvy, se mi zdá perfektní.

usak

Něco jako saunu?

Když už jsem v tom fantazírování… Kdybych měla hodně popustit uzdu snění, pokud by přebývalo finančních prostředků a prostoru, zvětšila bych koupelnu a obohatila ji o domácí saunu. Možná je koupě a instalace infrasauny. V prodeji jsou i sauny elektrické. K mému překvapení nejsou ani moc drahé.

sauna

No, uvidíme. Znáte to – máte své plány a finále se pak vyvíjí úplně jinak, podle toho, na jaké narážíte překážky během procesu. Každopádně vás budu pravidelně informovat. Především až to vypukne a následně i jak se to vyvíjí.

Co vy, nějaké speciální sny o bydlení, nebo jak si ozdobit domov?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *