Rozloučení s rokem 2017. Jak ho hodnotím?


Všehochuť / Sobota, Prosinec 30th, 2017

Konec roku vyzývá k ohlédnutí se zpět. K malé rekapitulaci, ještě než ho sbalím a uzavřu do krabičky od vánočního dárku. Takže rozloučení s rokem 2017. Jak ho hodnotím?

Byl to dobrý rok.  Nebyl bez chyb, možná jsem si ho představovala trochu jinak, i když na samotném začátku jsem o něm neměla představu vůbec žádnou. Byl o urputné práci a snaze jít vpřed, jak nejlépe a nejrychleji to jen dokážu. Zjistila jsem, že když neznám přesný směr, vyrážím jakoukoli možnou cestou. Někdy vícero cestami, protože neumím žádnou z nich předem zavrhnout. A z toho vyplývá, že rok 2017 proběhl především ve znamení únavy.

Jakkoli, všechny věci v životě mají svou posloupnost a řád. A tak uplynulý rok položil skvělý základ pro ten nadcházející, ve kterém chci spoustu věcí dělat jinak. K tomuto rozhodnutí jsem ale dospěla právě díky zkušenostem z právě končícího období. A kterých věcí si z něj cením nejvíce?

Vyšla mi kniha

Věc, která by mne nikdy nenapadla. Že mi někdo vydá knihu, jejíž obsah vznikal pod mými prsty. Je to fajn pocit. To, že si někdo všimne vaší práce a shledá ji hodnou tištěného vydání.

Utužila jsem vztah

Vím, že mám po boku někoho, vedle koho si dokážu představit zbytek života. A rozhodli jsme se, že se v nadcházejícím roce vezmeme. Tedy, když už jsme dva roky zasnoubení… ;)

Našla jsem nové obchodní spolupráce

Zejména v práci jsem urazila slušný kus cesty. Především zjištěním, kudy se chci ubírat, kde chci zúžit okruh, kde ubrat a co naopak více rozvíjet. Navázala jsem řadu různých spoluprací, za které jsem vděčná.

Upevnila jsem se v některých rozhodnutích

Zejména v tom, co nechci, k čemuž jsem dospěla obšírnou vylučovací metodou. A věkem. :) Takže jak byl uplynulý rok ve znamení únavy a často jen o rutinní práci a dřině, ten nový bude hodně o změnách. O přemýšlení, efektivnějším nastavení a využití času, fyzických i psychických schopností.

A jo, asi to bude taky dřina. Ale výsledky by mě měly dostat tam, kde chci být.

Do chystaných změn 2018 bych vás ráda trochu více „vtáhla“, takže se o nich více rozepíšu v následujícím článku, kde se dozvíte mnohem víc. Bude to hodně o motivaci, efektivitě, ráda bych vás zaangažovala pomocí různých výzev a možnosti následně sdílet své zkušenosti z praxe a tak dále a tak dál.

Prozatím ale děkuji za uplynulý rok a za to, že jsem ho mohla strávit s vámi po svém boku. Srdečně doufám, že spolu prožijeme i ten následující.

Čeho si v uplynulém roce nejvíce ceníte vy? Hoďte do komentáře ;) ráda si pročtu.
J.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *