Jak mít šťastný a úspěšný rok 2018?


Všehochuť / Úterý, Leden 2nd, 2018

Přátelé, je tu slibovaná první, velká výzva. Jak mít šťastný a úspěšný rok 2018? To se to přeje štěstí, zdraví. Ale JAK toho skutečně docílit?

Stačí říct: “CHCI”!

Věta “Chci šťastný a úspěšný rok 2018!”, je první krůček. Zkuste si ji říci nahlas. A klidně ještě jednou. Až ucítíte takovej ten “jojo, to by vlastně i šlo” pocit. :)) Protože když něco opravdu chci, tak pro to dokážu i něco udělat. A nemusí to být všecko naráz a hned. A o tom všem bych vám dnes napsala trochu víc. :)

Jak mít šťastný a úspěšný rok 2018?

Pusťte se se mnou do výzvy za úspěšný nový rok. Samozřejmě, štěstí a úspěch tkví pro každého v něčem jiném. Ale osobně věřím tomu, že začátek štěstí i úspěchu pramení zvnitřku člověka. Pokud jsme v dobré fyzické a psychické kondici, víme, co je kvalitní spánek, děláme něco pro své tělo (ať už jídlem, nebo pohybem), umíme relaxovat, bavit se i odpočívat – stejně jako umíme zabrat do práce, následně už jde vše samo. Ale to nastavení všech věcí, aby fungovaly… uff. Nic lehkého že? :) Ale pokud opravdu CHCI, nemůže mne nic zastavit. Tak zbrzdit, to jo… :) Vlastní lenost třeba. Ale jelikož jsem osobně lenoch ze všech největší, nemáte se čeho bát. Jdu do toho s vámi. A když to dám já, tak každej!! :D

Jak jsem už zmiňovala, mám v plánu spoustu věcí, které ve mně zrály posledních pár měsíců. Ani ne proto, že bych byla nespokojená se svým vzhledem, nebo jsem propadala novodobým trendům zdravé stravy a fitness. Přirozenost mojí povahy má totiž podobné věci na salámu. Ale přišla jsem na to, že občas už neudýchám nějaký ten taneček, jako před deseti lety. :)  Nebo že opravdu nemůžu jít pařit, když ráno vstávám do práce. Což samozřejmě bagatelizuju. :P :)

Ale fajn, ruku na srdce, letitá skolióza si bez cvičení vybírá svou bolestivou daň, často mě bolí hlava (a k očnímu se stejně nedokopu), chci stíhat spoustu věcí, ale kolikrát vstanu ráno víc zmlácená, než když jsem si šla lehnout. Neumím efektivně odpočívat. A tím si vlastně zbytečně zvyšuju míru stresu a naháním další vlny bolesti hlavy. Znáte to? …

Ve zdravém těle zdravý duch!

Sssakra sakra… Neřekla bych to, nikdy. NIKDY!!! Bych neřekla, že něco podobnýho budu někdy vyhlašovat, a dokonce se to budu snažit (achbože!!!) i praktikovat! :)) Ale zjišťuju, že nejen že rodiče a spousta starších, kteří pro mě byli jisté období prostě jen „blbí“, blbí nebyli. Ale že měli dokonce i pravdu. Netvrdím, že dostanu své tělo do zdravého stavu. :) Ale pro letošek chci udělat alespoň něco víc, než dělám obvykle. Třeba… ?

Třeba novoroční detox. Pravidelné (pokud možno i zdravější) stravování. Pravidelný pitný režim. Efektivnější rozvržení práce a odpočinku. Více pohybu. Méně cukru.

Jestli vás tahle slova děsí stejně jako mě, pak jste ideální kandidáti jít do toho se mnou. Zapojovat se do výzev, které se od ledna budou pravidelně objevovat na blogu – a probleskovat i sociálními sítěmi. Začneme zlehka. Budeme si dávat reálné cíle.  Ale hlavně – nebudeme v tom samy! ;) Budeme se povzbuzovat navzájem, smát se uklouznutím a znovu začínat, radit si a tak. :) To už nezní tak zle, což?

Každá výzva bude na omezenou dobu, bude obsahovat průvodní článek a bude založena jako událost na facebooku, u které můžete libovolně řešit svoje starosti a strasti při plnění úkolů, jedny s druhými. Jebo jedni s druhými, samozřejmě, i páni jsou zváni. :)

Jdete do toho? Jo? Jupíííííí!

Napište „jdu do toho s tebou“ do komentáře a udělejte tak malý, první krok!
Protože má cenu se snažit. Nejen o lepší rok 2018. ;)

A můžete se těšit na další článek, ve kterém uděláme společně krok druhý. ;)

J.

Přihlaste se k odběru nových článků emailem a zapněte sledování a upozornění na FB příspěvky, aby vám nové posty nezanikly v davu!

10 Replies to “Jak mít šťastný a úspěšný rok 2018?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *