Všechny články

Recenze: Levná přírodní kosmetika z drogerie. Shit – nebo hit?

Recenze: Levná přírodní kosmetika z drogerie. Shit – nebo hit?

Recenze: Levná přírodní kosmetika z drogerie. Shit – nebo hit?

Tak děvčata! Dneska pro vás mám mega recenzi kosmetiky Alverde.  Prodává se jako přírodní. Je hyperlevná. A je z DéEmka. Může být levná, přírodní kosmetika z drogerie i kvalitní? To mi teda dost vrtalo hlavou, takže jsem se rozhodla to prozkoumat zblízka.

Kosmetice Alverde jsem se docela vyhýbala. Odrazovalo mne, že na mnoha produktech není přesný popis složení a nedá se tak zkontrolovat, co přesně kupuju. Plus ta nízká cena… no, nějak mne to odrazovalo. Po čem jsem ze zvědavosti sáhla (úplně poprvé), byl přírodní bylinkový šampón. Kvůli dredům se snažím používat přípravky bez různých „rozčesávacích složek“. A byla jsem fakt spokojená. Příjemná vůně i pěnivost.

Každopádně abych sáhla po dekorativce (make-upu), potřebovala jsem větší „stimul“ :D A ten přišel, když jsem se jala zkoušet přírodní BB, CC krémy a make-upy. Už mám „za sebou“ značky jako jsou Claudalie, Dr.Hauschka, LaChinata a TianDe a prostě jsem pořád nebyla nějak spokojená. Buď je to celé jakési moc mastné, nebo moc vodové, vůbec to nekryje, nebo to udělá super fasádu, která je ale do hodiny dole. :D A když jsem trávila den běháním po obchoďáku lovením shopping tipů a namátkou se zhlédla v zrcadle, myslela jsem že rovnou zkolabuju. :D

„Tohle FAKT ne“, řekla jsem si. A upalovala do DéEmka, což byla nejrychlejší alternativa jak sehnat hned přírodní mejkap. Po tom posledním (kombinace Hauschky a TianDe) jsem měla pocit, že už nic nemůže být horší. :D A tak jsem strávila hodinu v DéEmku, studováním kosmetiky Alverde. A tohle je výsledek:

Plusy

Široký výběr, hned po ruce. Jo. DéEmek je prostě všude hafo a tak, když vám něco dojde, máte to místo polední pauzy sehnané.

Komplexní (veřejné) složení všech produktů, možné zkontrolovat i online, na stránkách DM. Čeho jsem si totiž původně nevšimla je, že u stojanu s dekorativkou Alverde visí knížečka, ve které se dají všechny produkty najít a přečíst si komplet seznam všech obsažených složek.

Přírodní složení. Asi jsem tam  byla dost za exota, protože délka mého pobytu v drogerce vypadala, že si tam už rovnou píchnu stan. :D Ale cokoli jsem zkontrolovala (včetně googlení jednotlivých složek v mobilu) bylo neprůstřelně nezávadné, nechemické, a 100% bio.  Fajn, teď už měli mou 100% pozornost.

Certifikát bio kosmetiky. Našla jsem, že Alverde je dokonce certifikovaná přírodní. 99% přípravků je bio i vegan, samozřejmost je netestování přípravků a jeho složek na zvířatech (což je btw. zakázáno v zemích EU od r. 2013 a v ČR se testování přípravků  na zvířatech neprovádí už skoro 40 let). Doma jsem prolustrovala přímo certifikát natrue.org, jehož držiteli jsou například značky Weleda, nebo Kneipp. Kosmetika se vyrábí ve Švýcarsku a obsahuje jen látky z kultivovaného bio zemědělství. Not bad, co říkáte?

Funkční dekorativka. Ano. Našla jsem svůj první, přírodní makeup, který opravdu i kryje. Make-upy hodnotím velmi pozitivně, už mám dva a jeden formou séra. Všechny výborně kryjí, jen je třeba se s nimi trochu naučit pracovat a zvolit vhodný odstín.

Mínusy

Žádný nevidím, včetně toho, že kosmetika je fakt za hubičku. Pořídit za stovku mejkap – pff!!

Je pravda, že zejména v přírodní kosmetice musíte trochu více experimentovat co vám sedne, podle toho jakou máte potřebu a co konkrétně od produktu čekáte. Dá se zobecnit, že rtěnky holt nejsou neslíbatelné a řasenka vám dodá spíš přírodnější look. Také co se týká textury a zručnosti, je třeba hledat. 

Osobně dám ruku do ohně za rtěnku color & care v červené, společně s konturkou vydrží několik hodin na rtech, včetně menšího jídla / pití. Dále je to makeup cover and stay , nebo pudr pure beauty za neuvěřitelných 40 kaček (!!!).

No, je to neuvěřitelný, ale je to neprůstřelný. Takže za mně – Alverde je HIT a ode dneška – nedám na ni dopustit. ;) :D 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.