Menu Zavřeno

Recenze: TOP 3 přírodní odličovače, které jsem testla

Recenze: TOP 3 přírodní odličovače, které jsem testla

Ženy! Krapet jsem zanedbávala kosmetický recenze! :) Ne že bych přestala testovat, zkoušet a používat kosmetiku – to fakt nikdy. (!!) :D Ale nějak se mi nedostávalo prostoru (co kecám, nalejme si čistého vína, bylo to i o prioritách) o nich víc psát. Ale nebojte, na blogu mají pořád své stálé místo. ;)

Dneska jsem vám chtěla napsat o třech různých přípravcích na odlíčení, které jsou z těch, co jsem vyzkoušela, absolutní top. Každý je typově jiný, takže je to hlavně o tom, který z nich vám sedne nejvíc, nebo jaký máte typ pleti.

Podle kosmetiček zůstává největším, odličovacím „hitem“ obyčejná houbička a voda, kterou bych z procesu odlíčení (umytí) pleti nevynechávala, ať už použiju jakýkoli přípravek. No plus ten přípravek samotný, samozřejmě, na tom taky hodně záleží. Tím víc, pokud chceme odličovač v přírodní / bio kvalitě. Podle typu pleti můžeme volit mezi micelární vodou, olejem, pěnami nebo gely. Já jsem vyzkoušela:

Caudalie čistící pěna

Caudalie je francouzská značka s vysokým podílem přírody. Balení má praktickou pumpičku a celkově se mi přípravek jeví hodně prakticky. Potřebujete jen stříknout, umýt a hotovo. Pleť pak stačí dočistit například tonikem, nebo květinovou vodou. Pleť čistí výborně, oční make-up (konkrétně řasenku) zvládne taky, ale osobně patřím k lidem, kteří si neradi „matlají“ řasenku po celém obličeji, než vše smyjí vodou, ať už jde o mytí gelem, pěnou, nebo čímkoli jiným. Takže se jeví logicky i moje snaha, najít alternativu přírodní micelárky. Vyzkoušela jsem jich vícero, nejvíc ale spojí za zmínku

Klorane odličovací voda na oční make-up

Musím říct, že rozmazlená Biodermou, je pro mne těžké najít odličovač očí, který mne uspokojí. Klorane s chrpou je dobrá, přírodní alternativa – nicméně vatový tampónek musíte opravdu důkladně namočit a těch tahů  je rovněž zapotřebí více. Jakkoli, pořád ještě je to ta nejlepší varianta, ze všech doposud vyzkoušených (přírodních) odličovacích vod.

Postupně jsem tak nějak došla k variantě hydrofilního, odličovacího oleje.

Saloos Make-up Removal Oil

Na hydrofilním oleji je nejlepší to, že nejde o klasický olej a mastné odličování. Hydrofilní – znamená, že na sebe látka navazuje vodu. Dále na sebe navazuje i nečistoty a mastnotu. Hydrofilní olej se ve spojení  s vodou mění na emulzi, která jde velmi dobře smýt (opět obyčejnou vodou),  na rozdíl od klasického oleje. Na podobné bázi fungují právě zmíněné micelární vody.

Všechny 3 produkty fakt můžu doporučit. Nejvíc  mne ale nadchnul právě hydrofilní olej. Tampónek pokapu vodou, následně olejem, řasenka je s minimální námahou (a beze šmouh!!) pryč, stejně jako jiné nečistoty. No a pak už jen opláchnu vodou, nebo dočistím pleťovou vodou.

Jaké jsou vaše tipy na odlíčení? Nějaké přírodní varianty? Těším se na komentáře :)

 

Posted in Recenze, Všehochuť

Mohlo by tě zajímat:

5 Comments

  1. Irena

    Já teď týden používám odličovací krém Cannaderm NATURA, je pro citlivé oči a pleť, pro voděodolné řasenky. Za mě nejlepší, co jsem kdy na odlíčení očí měla.

  2. Janka Bianka

    Ja som spokojná s klasickým šípkovým pleťovým olejom. Je však pravda, že úplne super mu to s vodou nejde. Odlíči však zaručene všetko. Z tých prírodných inak fakt neviem, neskúšala som ich veľa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *