Menu Zavřeno

Short post 09: Ta malá holka uvnitř každý ženský

malá holka uvnitř každý ženský

Short post 09: Ta malá holka uvnitř každý ženský

Dnes mám pro vás jeden z dalších „shortpostů“ na téma (sebe)láska, nad kterým jsem se zamyslela i díky blogerské výzvě projektu Brno bloguje. Protože je Máj měsícem lásky, proč se nezamyslet nad láskou, kterou máme k sobě samým? Jako všechny články s názvem short post i tento jsme mohly potkat na mých sociálních sítích, kde se vídáme denně, ale jen to nejlepší vkládám i na blog.  Dnes o malý holce uvnitř každý ženský. :)

Ta malá holka uvnitř každý ženský

Každá žena má v sobě v jakýmkoliv věku tu stejnou, malou holku, jakou byla kdysi. Naučila se k ní chovat tak, jak se k ní chovali od malička. Buď s láskou, respektem, vlídností a moudrostí, nebo s hledáním chyb, vztekem a zesměšňováním. Například. A tady je kořen celé sebelásky, „moje“ ženy.
..
Mít se ráda taková, jaká jsi, umět být sama sebou a být na sebe hrdá, je něco, co přejímáme od svého raného okolí. Dělá ti to problém? Pak popřemýšlej o holčičích zraněních. Bylo jich hodně? Pořád tě bolí? Pak je čas je konečně nepřehlížet, ale strávit s nimi chvilku o samotě. Možná si pobrečíš. Možná zavzpomínáš na rodiče, možná na bývalého manžela… Ale když jim odpustíš, PAK budeš volná. Odpustíš a už jim nedovolíš zraňovat a srážet Tě.
..
Nechovej se k sobě stejně jako ti, kdo ti ublížili. TY SI TO NEZASLOUŽÍŠ!
Nechovej se ke svým dětem stejně, jako se chováš k sobě, pokud ses nenaučila mít se ráda.

Krásný den přeju a hodně (sebe) lásky, J. 

malá holka uvnitř každý ženský

 

Posted in Inspirativní, Short-posty, Ze života

Mohlo by tě zajímat:

3 Comments

  1. Pingback:Brněnské blogerky psaly láskyplné články! To nejlepší z májové výzvy |

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *