Short-posty, Ze života

Short-post #13: Všechno nebo nic

Short-post #13: Všechno nebo nic

Všechno nebo nic?

Všechno, nebo nic? A co takhle aspoň vrabec v hrsti? :) Co se mě týká a bejt to před 10 lety, volím zaručeně VŠECHNO. To NIC si pak nepřipouštím, páč to se mi nemůže stát, že jo. :P Samozřejmě nabídka vrabce v hrsti by pro mne byla spíše urážkou, než bůhví jakej "deal". Jenže tak šel čas, a...
..
Já si pomalu začala uvědomovat, že chtít (nebo mít) VŠECKO, je hrozně vyčerpávající. Chtít všecko, znamená muset dělat VELMI MNOHO. Chtít "jen" jedno, znamená dělat o chlup méně, ale být mnohem efektivnější. Něco jako "začni vrabcem v hrsti a vykrm si z něj husu".  :) Stejně tak udržet (a uhlídat) si všecko, je mnohem náročnější, než uhlídat si jednoho vrabce. A když se na to cejtíš, přidáš k němu druhýho. A když to jde dobře, založíš chov a vypipláš si hejno. ;) Pozvolná posloupnost je základ úspěchu.
..
Jenže my chcem často všechno a hned, což ve velké většině dopadá podle rčení "kdo chce víc, nemá nic". Na ptačí hejno nestačí kapacita nebo schopnosti, a když se ptáci rozletí, zůstaneme s prázdnýma rukama. Stejně tak víme jak to dopadá, když člověk sedí jedním zadkem na dvou (třech, čtyřech) židlích. Znáte to?
..
Nechtít všechno hned a dokázat být v horších obdobích vděčná i za vrabce, to už jsem se asi naučila. Ale eliminovat a selektovat věci na základě vlastní, dostupný (a limitovaný) energie, toooo už je mnohem horší. :) A v neposlední řadě : TEN ŽIVOT MI TO VŮBEC NEUSNADŇUJE!!
..
Takže zatímco jsem v uplynulých týdnech usilovně přemejšlela do čeho pracovně píchnout, teď tu sedím zavalená všemožnými zadáními s možností pracovní spolupráce a nových obchodních partnerství. Tak já nevim, co tim vším jako myslíš Vesmíre?? :)
Jak máte podobný věci vy?
..
Jinak neděle byla v poklidu, lehký úklid, vaření, shazování srsti a tak... :D Otůžo jsem dala jen ve sprše (plavala jsem včera) a asi bych na to všechno měla jít brzy do hajan, ať jsem zítra redy makat jako šroub.
..
Co je u vás novýho?By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *