Partneři a spolupráce, Tipy

Recenze: Nová přírodní řada Naturally od Mary Kay

Recenze: Nová přírodní řada Naturally od Mary Kay

Recenze: Nová přírodní řada Naturally od Mary Kay

Přírodní řada Naturally

Tak si představte, že už i Mary Kay má svou přírodní řadu! Nepatřím k zapřísáhlým eko/bio aktivistům (kterým samozřejmě fandím), ale na složení věcí (ať už kosmetiky nebo jídla) se rozhodně dívám. Příroda je lék! A na tenhle kousek přírody od Mary Kay jsem byla opravdu zvědavá. Jak dopadla recenze?

O značce jinak

Mary Kay má obrovskou řadu přívrženců, ale dalo by se říci, že i slušnou řádku odpůrců, právě kvůli zmíněnému složení. Slyšela jsem i řadu stížností, že produkty vyvolávají alergické reakce a tak podobně. Musím přiznat, že dříve jsem chovala i jisté antipatie ke značkám, které prodávají na základě katalogů a osobního kontaktu. Na základě toho, když jsem se před lety pouštěla do spolupráce, jsem byla poměrně rezervovaná a říkala si, že prostě uvidím a kdyžtak to stopnu. Nicméně postupem času (a skutečně už to je několik let) jsem MK sortiment zařadila mezi své nejoblíbenější a pravidelně používané kosmetické produkty. Mám své favority, mezi které patří řada anti-age. Mám i produkty, které bych napodruhé klidně oželela (sérum na minimalizaci pórů, u kterého jsem nijak zvlášť nezaznamenala kýžený efekt). Ale rozhodně jsem nikdy s žádným přípravkem neměla vyloženě negativní zkušenost, což už (v rámci desítek vyzkoušených produktů v řádu několika let) pokládám za velmi slušné skóre!

Hlavní plusy přírodní řady Naturally

Žeru ji!! :) Dostala jsem k vyzkoušení pleťový olej, multifunkční balzám, čistící pleťové mléko a pudrový peeling. Používám cca několik týdnů a jsem opravdu maximálně spokojená. Jaké jsou hlavní plusy? Tak především:

0%:
• parabenů
• syntetických vůní
• syntetických barviv
• sulfátů SLS/SLES

To už potěší i náročnější milovníky přírodní kosmetiky. Dalším plusem je (jako u většiny produktů) krásná vůně, snadné použití a určitá inovativnost, zejména u pudrového peelingu.

Pudrový peeling a pleťové mléko

Nerada se odličuju mlékem, mám raději vody, ale mléko ve spojení s peelingem konzistence pudru, vidím jako báječnou kombinaci. Pudr naprosto úchvatně voní a jako peeling jsem nikdy nic podobného neměla. Pro použití je nutné smíchat s mlékem, tonikem nebo pleťovou vodou. Já používám zmíněné mléko ze stejné řady, se kterým pudr vytvoří voňavou, našlehanou pěnu. Připomíná to mousse, jak jej znáte z dezertů. :) Hrubost je tak akorát, spíše jemnější a co je velké plus – nezanechá pleť vysušenou, ale příjemně vláčnou, takže necítím nutnost použít okamžitě krém.

Pleťový olej

Tak ten, když jsem viděla, říkám si „oops“ - moje pleť a olej, to asi nepůjde moc dohromady. Jenže pak jsem otevřela lahvičku a cítím tu VŮNI!!! Fajn, říkám si, to musím využít aspoň na masáž obličeje, i kdybych se pak měla něčím odmastit. :)) První použití jsem tedy nechala na závěr hloubkového čištění, které začínám peelingem, pokračuji ultrazvukovou špachtlí a zakončuji většinou masáží (shodou okolností taky ultrazvukovým kartáčkem od MK s masážní hlavicí). Výsledný pocit v topu. Jelikož tuhle čistící rutinu plánuji většinou navečer, aby se mi pleť do rána zklidnila, překvapivě jsem necítila potřebu odstraňovat nějaké přebytky oleje. Skvěle se vstřebal, pocit na pleti nebyl vůbec mastný, olejový, nic podobného.

Postupným experimentováním jsem zjistila, že mi použití olejíčku velmi vyhovuje v případě, že mám pocit sušší pleti a potřebuji nárazově „něco víc“ než krém. Vzhledem k tomu, že jsem nezaregistrovala žádné negativní vlivy na pleti, v podobě přílišné mastnoty, ucpaných pórů nebo vyšší tendenci k akné (mám smíšenou pleť), tak jsem začala olej používat i pravidelně pod make-up místo séra. Stačí 5 kapek, obličej zůstává matný, voňavý, takže jsem nakonec z oleje nadšená úplně nejvíc.

přírodní řada natrurally 2  přírodní řada natrurally 1

Multifunkční balzám na rty

Okamžité nadšení. :) Jemný, nezůstává jen na povrchu, ale skutečně hloubkově hydratuje. Píšu multifunkční, přestože ač je to „balzám na rty“, tak je skvěle použitelný i na jiná, sušší místa na těle, nehtová lůžka, loket a tak podobně.

Přírodní řada Naturally mne rozhodně nezklamala a srdečně doporučuji.

Už máte zkušenost? Podělte se o ni v komentářích! :)

 
 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *