Všechny články, Výlety a cestování

Slovinsko: Nejen lyžařský ráj

Slovinsko: Nejen lyžařský ráj

DSC_3209-01Slovinsko: Nejen lyžařský ráj!

Milé čtenářky :) Dnes mám pro vás pokračování vyprávění z výletu, které jsem uvedla článkem lenoška na horách . Ano, řeč bude opět o nedoceněném Slovinsku! 

Druhý den po příjezdu na nás čekal Krvavec. Ne, to není bratr Fredyho Krugera, i když pravda, název by k podobné asociaci sváděl a jeho vznik je založený na neméně ponuré pověsti.  Vypravili jsme se do SKI resortu (já bez lyží) a těšila jsem se na procházky sněhem, krásný horský výhled a čerstvý vzduch. Ten výhled se mi bohužel nesplnil, obloha byla zatažená, ale jinak jsem si přišla na své. Procházka, focení, obídek a kafíčko.. prostě výlet jak má být. :) Zimní slovinské Alpy jsou sice pro lyřaře a jiné sportovce rájem, ale stejně tak si přijde na své i rodinka s dětmi, nebo někdo jako já, kdo se prostě chce jen na chvíli vytratit z města a užívat si luxus čisté hlavy a přírodních krás. 

ODSC_3235dpoledne jsme se přesunuli do Kranjské Gory. Prohlédli jsme si městečko a večer byla možnost jít na večerní lyžovačku. Přemýšlela jsem, že si půjčím aspoň boby :)) ale zlákalo mne, jak jinak, wellness hotelu Ramada.

V sobotu jsem si skutečně přišla na své. Konečně vykouklo sluníčko, tak jsem se vypravila lovit nějaké ty vysokohorské záběry :) Nejvíc mne uchvátil výhled z Vogelu. Nádhera nesmírná. Kafíčko jsem si dala venku na sluneční terase ve Ski resortu a užívala si pocit, že život je fajn. :)

DSC_3279-01

 DSC_3253-01Co se jídla týká.. nešlo si nepovšimnout, že u každé tabule se najde klobása a špeková pomazánka. Nic co bych vyhledávala, ale z toho vzduchu jednomu vytráví.. No výživná strava pro horaly. :)) Jinak bych ve slovinské kuchyni našla i dost shodných prvků s kuchyní českou.

DSC_3282

DSC_3285

Kromě samotných lyžařských center jsem navštívila i Alpské muzeum v Julských Alpách a Postojnské jeskyně.  Fotek je tolik, že se do článku všecky nevejdou, ale přidám odkaz k prohlížení na konci článku. :)  Finále  nabitého výletu se odehrálo v Cerknu.  Závěrem? Na slovinské Alpy vám určitě jeden prodloužený víkend nestačí. Ať už mladý, nebo starší, rodina, nebo single – každý si tu najde něco, co ho uchvátí. Sportovní vyžití, procházky, obdivování přírody, fotovýlet, nebo romantický pobyt v hotelu s wellness.. všecko je možné. Já mám v plánu návštěvu opět na jaře, kdy to vezmu mnohem více zvolna :)

Fotky z výletu (včetně označení míst, kde byly pořízeny) najdete TADY!

 

No, a kde vy nejraději trávíte volný víkend? :)
Těším se na komenty! J.

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.