Partneři a spolupráce, Tipy, Všechny články

Sychravý podzim v záři svíčky. Jak si užít obojího, aniž bychom škodili svému zdraví.

Sychravý podzim v záři svíčky. Jak si užít obojího, aniž bychom škodili svému zdraví.

Sychravý podzim v záři svíčky. Jak si užít obojího, aniž bychom škodili svému zdraví.

Jakmile se venku začne stmívat a ochlazovat, řada lidí sahá po svíčkách, zapaluje plamínky a zpříjemňuje si podzim v jejich plápolavém svitu. Což o to, svíčky jsou fajn. Osobně miluju hlavně ty voňavé, díky kterým doma vykouzlím příjemnou atmosféru nejen vizuálně, ale i vůní. Sychravý podzim prostě v záři svíčky vypadá mnohem vlídněji. Jak si ale užít všechny zmíněné aspekty, aniž bychom škodili svému zdraví?

Buďte vybíraví

Svíček je na trhu nepřeberné množství, takže se nabízí úvaha, podle jakých kritérií vlastně vybírat. Podle ceny? Vůně? Vzhledu? A co třeba podle složení?

Kromě klasických parafínových svíček, o kterých platí, že mohou mít negativní vliv na lidské zdraví, je v nabídce spousta ekologičtějších variant s nulovými zdravotními riziky. Za zdravější varianty se pokládají svíčky ze sojového, kokosového nebo včelího vosku.

Dodržujte pravidla

I svíčky mají svůj návod k použití. Zejména u těch parafínových je pravidlem, že by neměly hořet déle než 4 hodiny. Další nezbytností je pravidelně větrat a nepokládá se za úplně vhodné zapalovat svíčky v malých, nevětraných prostorách, jako je například koupelna. Důležitý je také způsob zhášení svíček. Doutnání a dýmení je nežádoucí, mnohem lepší je knot na chvilku ponořit do vosku, nebo použít speciální zhášedlo na svíčky.

Nelitujte peněz

Jako u všeho, i u svíček lze hledat především kvality místo kvantity. Za kvalitu můžete sice zaplatit víc, ale ve výsledku je to opět vaše peněženka, kdo se nakonec raduje nejvíce. Dobře vybraná svíčka vám vydrží hořet mnohem déle než řada jiných ve stejné velikosti. Kvalita odráží výdrž a intenzitu vůně. Kvalitní svíčky neprskají, hořící plamen je jasnější, čistší a nemá tendenci samovolně hasnout.

Pro ekology i pro estéty

Už máte promyšleno, podle jakých parametrů si vyberete svou podzimní zásobu svíček? Pokud neřešíte složení, výdrž nebo cenu, zkuste na to jít z estetického hlediska. Vonná svíčka ve skle se může stát krásným, designovým doplňkem do bytu.
 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *