Short-posty, Všechny články

Short-post 12: Divnej podzim

Short-post 12: Divnej podzim

Divnej podzim

Divnej podzim. Divný jaro. Divnej rok. Zjevně nejen pro mne samotnou. Děje se spousta věcí, mám pocit, že se lidem něco vymklo kontrole.
..
Vymklo. Ale není to Covid. To, co se vymklo mnohem dřív, je fakt, že osoba jako Donald Trump může bejt americkej prezident a Babiš českej premiér. Už tyhle dvě věci samy o sobě musí znamenat jediný. Jako lidi máme zjevně hodně zmatený hodnoty. A jako takoví už ani nevíme, k jakým hodnotám se obracet a kde je vůbec hledat.
..
To se bavíme o věcech společných, které se samozřejmě ještě dál rozpadají až do osobních příběhů nás všech. Je málo lidí, kterých se současná situace nijak nedotkla, a dost pravděpodobně i tito přijdou na řadu. Protože všechno má své důsledky. Tahle "krize" je bude mít stejně tak. Nezbývá než čekat, v jakém rozsahu.
..
No, do toho ty individuální trable, kterých já mám letos taky ještě nějak víc než obvykle, a člověk si říká, kdy tomu všemu vlastně bude konec. A víte, co mě napadlo? Možná žádnej konec nebude. Možná to bude prostě jen úplně jinej, novej děj, kterýmu je nutný se přizpůsobit. Brát ho jako fakt, nezlehčovat jej, nevysmívat se mu a nerozvíjet zbytečně moc konspiračních teorií, protože to taky ničemu na dobrým nepřidá. Soustředit se na věci, co pomáhají.
..
Kdybych vám měla říct, co pomáhá mně...? Intenzivní sebereflexe. Práce na vlastním, vnitřním vesmíru, který vždycky a ze všeho může vyjít jenom bohatší. Hlubší. Vyváženější. Pak je to víra. V hlubší smysl. Ve vyšší princip. Protože bez toho se stáváme opět "jen" primáty. Víra v dobro. Víra v Boha. Víra v úžasnej svět a skvělý věci přede mnou. Protože zlomenost a zapšklost by nejvíc ublížily mně.
..
Podzimní dýňový laté ve Starbucksu. Sluneční paprsky, kdykoli jen protrhnou zamračenou oblohu. Psí oblíznutí. ☺️ Manželovo oblíznutí. 😁 Možnost psát, číst a snít. Malý radosti tvořej velký štěstí, nezapomeňme! ❤️ A bude skvěle. Protože všechno závisí jen na nás samotných, počínaje mnou a tebou. Tož se drž. A moc doufám, že ti alespoň trochu pomáhají i moje články a posty. Třeba ten Jak ustát životní bouři. Nebo o tom, že Budoucnost není nejistá.
..
Jak vnímáte letošní rok vy? Co vám v životě pomáhá nevzdávat se?
divnej podzim

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *