Výlety a cestování, Ze života

Cestování: Rijeka v době Corony. Stálo mi to za to?

Cestování: Rijeka v době Corony. Stálo mi to za to?

Cestování: Rijeka v době Corony. Stálo mi to za to?

Na začátku září jsem se vypravila do Chorvatska. Zlákala mě možnost přímého lůžkového vlaku a myšlenka, že v Brně nasednu do dopravního prostředku, něco si přečtu, přes noc se vyspím a ráno už se zaparkuju u moře. :) Směr Rijeka! Jednodušeji to nejde.

cestování a výlety Rijeka 2

Rijeka v době Corony

Fajn, takže volba je jasná. Rijeka. Město, které je většinou spíš přestupní stanicí, ale já se rozhodla z něj udělat cílovou destinaci. Nutno říct, že jsem rezervovala pobyt v době Corony, čemuž se dost přizpůsobovalo všechno ostatní. Tak třeba ubytování. Našla jsem hostel přímo na pláži za minimální peníz. Kapacitu ubytování jsem sledovala řadu dní. Chtěla jsem mít jistotu, že se volná ubytovací místa drží na maximu a já nebudu muset přicházet s řadou lidí do kontaktu – pokud nebudu chtít.

cestování a výlety Rijeka 1

 

Ubytování s výhledem

Povedlo se. V pětilůžkovém pokoji jsem byla 2 noci úplně sama a 3 noci v pouhých dvou lidech. HostelFun je super místečko pro baťůžkáře, parádní je výhled na moře ze všech pokojů a samozřejmě, nespornou výhodou je ráno seběhnout schody a skočit rovnou do vody. :) S ubytkem jsem byla v podstatě spokojená. Pravidelně se uklízelo, dezinfikovalo, čistota i komfort v pohodě. Nicméně asi bych to tam nepřežila v době turistické špičky, tedy mimo Covid. To ostatně platí jak pro ubytování, tak pro město samotné.

cestování a výlety Rijeka 3

Hlavně "no stress"

Mým cílem bylo na pár dní odjet k moři, žádný divoký cestování. Bez stresu, složitostí, bez komplikací a v podstatě s nulovými úmysly nějakého hlubšího poznávání čehokoliv. :) Pro tento úmysl je Rijeka skvělá, nejskvělejší v době omezeného turismu. Město je samo o sobě pěkné, přímořská klasika, přístav... Asi tam z cestovatelského hlediska nenajdete nic převratného. Na druhou stranu, pokud chcete, možností vyžití je spousta. Jeden z mých tipů je například Muzeum moderního a současného umění, které je v blízkosti vlakového nádraží nebo hrad Trsat.

Pláží v bezprostřední blízkosti není moc a jsou většinou malé, takže jak jsem již zmínila, v omezeném provozu značka ideál. V turistické špičce bych tu ale asi být nechtěla. Například pláž Sablicevo byla o víkendu při 28°C už tak dost plná, ve standardním režimu včetně zvýšeného počtu turistů si to neumím představit. Ale je pravda, že já nesnesu davy, a i na cestách se jim snažím vyhýbat.

cestování a výlety Rijeka 5

Kam na něco k snědku

Pokud budete v dané lokalitě, z restaurací rozhodně doporučuji Borik a Na Sušaku. Výborné jídlo, středomořská kuchyně, ryby, za dva chody plus pití dáte cca 3 – 4 stovky a rozhodně se to vyplatí. Pokud chcete levnější mňamku stylem „potřebuju teplý jídlo“, pak je fajn skočit do blízkého obchodního centra, kde je v pátém patře jídelna (a fastfoody). V jídelně je v nabídce třeba řízek s bramborovou kaší, ryby, těstoviny, saláty atp. a najíte se v klidu za 150 korun a méně. V Rijece je také celkem populární cukrárna Cacao. Jednu provozovnu najdete v centru města, druhou právě v obchodním centru – a také je to jedno z příjemných míst na kávičku.

Svetište Gospe Lurdske - Kapucini Rijeka 3

Rijeka je především přestupní stanice do dalších, jižnějších chorvatských destinací. Pokud ale víte, co chcete, dá se užít prima dovolená i tady. Jako výlet v době Corony mi Rijeka určitě stála za to. Pokud se tu někdy ocitnete, doufám, že oceníte moje tipy - a těším se i na komentáře a vaše zkušenosti, pokud už jste tu byli.

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *