Tipy, Všechny články, Výlety a cestování, Ze života

TIP na výlet: Piran, moře za rohem!

TIP na výlet: Piran, moře za rohem!

TIP na výlet: Piran, moře za rohem!

Konečně, KONEČNĚ se dostávám k tomu, abych sepsala výletový článek ze Slovinska, kam jsem se vypravila v květnu. (Jo, v květnu a jo, jsem hrozná :)) Samozřejmě, děje se tak jen z důvodu časového bičíku, který mi visí za krkem, ale výjimečně není nikterak nepříjemný. :) Za týden se totiž chystám do Chorvatska a při mý schopnosti nasbírat u každý pitominky dvacet tisíc fotek, mám obavu, že už bych se k tomuhle článku ani nedostala. Což by ale byla hrozná škoda. Takže, dneska mám pro vás tip na výlet a pár mých postřehů!

Slovinsko

Slovinsko se pomalu a jistě zapisuje k zemím, který miluju se vším všudy. Jak je malý, tak je úchvatný a vážně každej si tam přijde na svý. Spousta historických památek, hradů, přírodní parky a rezervace, hory, pláže a moře a to všechno v nejpestřejších barvách. Člověk neví co je modrá, než se zahledí na řeky nebo do moře, právě ve Slovinsku. Zvlášť ty řeky mě svou barvou vážně fascinují.

Piran

Je malé, přímořské městečko, které jsem navštívila na jednom z press tripů pro novináře a blogery. Samozřejmě mě uhranulo a nejraději bych to tam rovnou na pár dní zapíchla, ale čas byl hodina i s obědem, tak jsem si slíbila, že se tam sama - a v klidu - vrátím.  A tak se stalo, letos v květnu. :)

Už pár let (slovy dvě, léta) objevuju krásy ekonomického cestování, bez cestovek. Jsou destinace, které se s cestovkou mohou vyplatit, hlavně z bezpečnostního hlediska, ale co se střední a západní Evropy týká, tady ráda cestuju na vlastní pěst, splývám s davem, dělám turistu, kochám se krásami a vůbec si užívám kdy chci a čeho chci. Většinou první hledám dopravu, kterou chci cenově co nejvýhodnější. Nebo jedu cíleně tam, kde zrovna jsou letenky nebo jízdenky za nízkou cenu. (Samozřejmě, pokud je daná destinace na mém wishlistu).  Pak hledám ubytko.

Pár tipů

Obešla jsem celkem dost kaváren i restaurací, ale jako nejlepší můžu doporučit Caffe Neptun, která je na hlavní autobusové zastávce. Nejsou tu přepálený ceny, dáte si tu dobrou kávu, nebo luxusní dezert Kremna rezina, který patří k těm nejznámějším.  Navíc je z kavárny krásný výhled na moře.

Nejvíc peněz utratí milovníci alkoholových drinků. Aperol spritz nebo koktejly tu startují na ceně 7 eur a výše. Vyplatí se tu pít víno, které stojí nejmíň, a přesto patří k těm kvalitnějším.

Určitě zajděte na městské hradby, které vám poskytnou výhled na celé městečko. Poblíž je také kostel sv. Jurij, který patří k dominantám města a odkud je taky nádherný výhled. No a když už tu budete, udělejte si procházku na druhou stranu pobřeží.

Koupat se dá skoro všude, nicméně přístup do vody je buď po schodech, nebo kamenitý. Jemnější pláž a pozvolnější přístup do vody je z druhé strany města. Pro malé děti a neplavce pak je ideální blízké letovisko Portorož, které je max. 5 minut autobusem. To na fotkách ani videu bohužel nemám, stavila jsem se tam při zpáteční cestě, ale v deštivém počasí mi tam nic neučarovalo, narozdíl od Piranu.

Přikládám pár fotek a pokud jste nad Slovinským pobřežím zatím váhali, určitě se nechte zviklat k návštěvě. :)

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

2 comments

  1. Pravděpodobně zařadím Slovinsko do mého seznamu, kam se chci podívat. Už párkrát jsem viděla, slyšela, že tam někdo jel a líbilo se mu tam, ale nikdy jsem po tom nějak víc nepátrala. Díky moc za TIP :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *