Partneři a spolupráce, Tipy, Všechny články

Tip: Síla heřmánku pro citlivou pleť

Tip: Síla heřmánku pro citlivou pleť

Tip: Síla heřmánku pro citlivou pleť

Dnes mám pro vás jeden tip, který uvítají všichni, co čas od času řeší citlivou pleť. Někdo má podobnou starost odjakživa, jiný spíše nárazově v různých ročních obdobích, odpovědí a řešením pro oba je heřmánek pravý.

Jistě není třeba nikomu představovat známou bylinku, která má všestranně blahodárné účinky na lidský organismus i pleť. Jako léčivá rostlina je uznáván již po tisíciletí, byl znám již ve starém Egyptě, antickém Řecku i Římě. Představte si, že v heřmánku bylo zjištěno více než 120 sekundárních metabolitů (látek), které mají farmakologickou účinnost.

Léčivé účinky

Mezi širokou škálu léčivých účinků heřmánku patří například protizánětlivost, poradí si se zánětem sliznic, očních spojivek nebo alergickými reakcemi na kůži. Tiší žaludeční či střevní potíže, působí proti křečím, je účinný proti některým stafylokokům, streptokokům a mikrobům. Mezi pozitivní vlivy na psychiku patří i snižování úzkosti a pomůže při nespavosti. Samozřejmě, při samoléčbě vždycky pozor, i heřmánkem se lze předávkovat!

Heřmánek v kosmetice

Díky svým účinkům je heřmánek velmi využívaný v kosmetice, ve které pomáhá čistit zanesené póry, hojí a snižuje zánětlivost pleti, odstraňuje zarudnutí a dodává pleti svěží vzhled. Přispívá ke snížení viditelnosti různých skvrnek na pleti, pozůstatků po pupínkcích nebo nerovnoměrného pigmentu. Zní vám to lákavě? Vyzkoušejte novou řadu pro citlivou pleť Sensitive Camomille  od Yves Rocher.

Sensitive Camomille, nová kosmetická řada Yves Rocher

Pokud si chcete užívat heřmánkových účinků na pleti, doporučuji sáhnout po značce Yves Rocher. Jejich kosmetika je přírodní, obsažené blahodárné látky nezabíjí zbytečnou chemií při zpracování, a také samotné bylinky, z nichž pro svou kosmetiku čerpají, jsou vypěstovány na vlastních, organických polích. 

Mezi jednotlivými produkty si určitě každý vybere to své. Řada Sensitive Camomille obsahuje několik přípravků na odličování, micelární vodu, odličovací krém nebo odličovací olej, a rovněž několik krémů - od lehčích přes korekční až po balzám. Není nic snazšího než se stavit na prodejně a vyzkoušet si, jaká textura a účinek vám nejvíce sedne.

Máte zkušenosti s Yves Rocher, řešíte citlivou pleť nebo znáte nějaký domácí, heřmánkový tip? :) Budu ráda pokud se podělíte o zkušenosti v komentářích.

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *