Všechny články

Jak vypadá pravé, holčičí odpoledne?

Jak vypadá pravé, holčičí odpoledne?

Jak vypadá pravé, holčičí odpoledne?

Včera jsem si zase dělala pleťovou masku (která opět nesmyla 90% reality) a vzpomněla jsem si, jak jsme trávívaly s Boženou holčičí odpoledne. To bych vážně někdy zase zopákla. Většinou se přidala ještě nějaká další kámoška a nejnudnější (dnes jedna z nejoblíbenějších) částí týdne hned nabyla smyslu. Jo, neděle odpoledne, samozřejmě. 

Odpoledne nazývám holčičím, protože existují i odpoledne "babská" a ty jsou o něčem trochu jiným. To ale nevylučuje možnost pořádat jak odpoledne babská tak odpoledne holčičí - a to v každém věku. Jen se k jednotlivým "seancím" přidává trocha více zkušeností a místo míchání smrdutého droždí s vejcem asi spíš roztrhneme plastový pytlík s nějakou spešl a zaručeně omlazující maskou. :)) Ale k věci. Jak teda probíhalo takové holčičí odpoledne?

Tyvole toje nuudaa

Neděle odpoledne. Párty jsou za námi, více méně jsme se dostaly i z jejich následků. Vše popisuje Božčina krátká věta: "Ty vole to je nuda!" Čeká nás už jen všední týden, do kterého se zrovna nehrneme, tak radši vymýšlíme všecko možné jen abychom nemusely myslet na pondělí a všechny jeho povinnosti.

No jasně!! Jdem se zkrášlovat!

Odvar z fuseklí

"Jdem si dělat kosmetiku!!" zvolá nadšeně Božena, kterou uchvátila vlastní, revoluční myšlenka. Jasný, nemám nic proti. Proč ne. Věecko lepší než sedět a houpat nohama. "Vyčistíme si póry a pak si dáme nějakou zkrášlovací masku," pokračuje Božena a je jasný, že zbytek neděle to má pod palcem ona. "A kde ji vezmem? Ty nějakou máš?" opáčím. "Vyrobíme!!" :) Hm. Takjo.

Samozřejmě nemůžete na obličej jen tak naplácat hned jen tak nějakou masku. Obličej se musí nejprve řádně vyčistit. A když už se má čistit řádně, tak hloubkově a nejprve samozřejmě napařit.

"Joo supr! A nepřidáme si do tý vody nějakou blahodárnou přísadu?" Božena je prudce kreativní.
"A to by mělo bejt jako co?"
"Mamka tu měla nějaký heřmánkový čaj".

Heřmánkový čaj jsme nakonec nenašly. Božena se tedy rozhodla rozhodla pro černý a já že si do tý vody přidám sůl. Mořská voda je na všecko super, takže dám sůl s jódem. Dáme vařit vodu a každá zvlášť chystáme svůj odvar, nad kterým si krásně napaříme obličej.

Oči jako angorák

Poctivě potíme obličeje nad hrnci, s ručníkem přes hlavu. "Jak ti to tjde?" huhlám přes ručník s plným nosem. Nějak mi ta sůl uvolňuje dutiny. "Jo... jen mám nějakej zcvrklej xicht", popisuje Božena a i s nosem má spíše opačné problémy. "To nic, to už se ti vypínaj vrásky!!"

Sundáme ručníky a vyvalí se zbytek páry. Začnem se smát, poněvadž ta druhá (ne já, ta druhá říkám) vypadá jako spařené prase. "Tyvogo! Ty máš voči jak angorák!!" chcechtá se Božka. Jo, trochu mě pálily no. To asi z tý soli. Možná to nebyl zas úplně top nápad, nebo jsem je aspoň měla nechat zavřený.

Nekecej a mačkej

Nejodpornější část zkrášlovacího procesu je vymačkávat ucpané póry a usazené nečistoty. Tak PROTO je to vlastně holčičí odpoledne, žejo. Informace, že jsme "příšery s ucpanými mazovými žlázami" prostě na světlo boží nesmí. A světlo boží = kluci, to je snad jasný. No stručně a jasně, holčičí odpoledne jsou o nechutnostech, ať už si mačkáte ty ucpaný žlázy, nebo pomlouváte "krávu od vedle" a nebo třeba toho kluka, co se na vás minule ani nepodíval. A to jste měla žlázy i póry uplně čistý. (!!!)  :)))

"Jááu. Fúúj"
"Nekecej a mačkej!"

A tak mačkáme, až dokud nepřipomínáme cosi z jurského parku. Pak se samozřejmě vyrábí ta maska, která smrdí, ale prý zaručeně funguje proti akné. Drožďová. Během toho spoustu věcí probereme, vypijem plno coly a a něco z mamčina domácího višňového likéru a hlavně se hrozně zasmějeme. Jedna druhé, sobě navzájem a jsme šťastný, že neděle odpoledne mělo smysl.

Pak dorazí mamka a hned mezi dveřma s podivem kroutí hlavou, cože to tam děláme... a my jí řekneme že salón krásy... a ona na to:

"Nojooo... No vždyť vidim přece, už... že jste nějaký ještě hezčí..."  ;)

Jééé. Boženo to musíme zopakovat. Ale droždí už nechci ani cejtit a ty póry bych možná nechala na kosmetičce. ;)

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *