Všechny články

Alchymista; Kouzelník s parfémy, které vám zlepší náladu

Alchymista; Kouzelník s parfémy, které vám zlepší náladu

Alchymista; Kouzelník s parfémy, které vám zlepší náladu

Dnes mám pro vás ten úplně nejvoňavější článek, který jsem až doposud napsala. :) Setkání s Alchymistou proběhlo ve sváteční pondělí, takže to byla vesměs náhoda. Vraceli jsme se zrovna z výletu, stavili se ve městě na zmrzlinu a při cestě do auta jsem si všimla malého "obchůdku" kousek od tramvajové zastávky Česká v Brně.  Jak jsem brzy zjistila, je tam úplně nový a nejde o obyčejný "obchůdek", ale malé voňavé královstvíčko. Omlouvám se předem, v tomto článku budu hrozně vychvalovat. :))) 

Alchymista

Vběhla jsem dovnitř a uviděla muže, jak míchá parfémy. Všiml si mně a uvítal mě širokým úsměvem. Ocitla jsem se v malém, ale krásném prostoru s antickým nábytkem, plným různých lahviček a skleniček, ve kterých se nacházely stejně různorodé vůně. Nevím jak vy, ale já jsem z podobných věcí "s duší" vždycky šíleně nadšená. A tak jsme se domluvili na návštěvu a krátké povídání, o kterém jsem vám chtěla napsat.

Parfém ze zemí vzdálených

Parfémy samotné mají velmi hlubokou historii, která vychází především ze zemí orientu. Nicméně nechci, abyste si teď evokovali vůni santalových tyčinek. Zkuste spíš myslet na damašskou růži, ambru, nebo jasmín. Tápete, ale už začínáte vnímat něco velmi příjemného? Výborně! Pak vnímáte místo, které jsem navštívila.

Vůně pro vaši duši

I v dnešní kultuře je nám jasno, že parfém o nás mnoho vypovídá. Tím spíše se mi zdá originální nechat si vlastní parfém namíchat u specialisty. Jak jsem se dozvěděla, Alchymista své vonné esence dováží z Damašku, Indie a Saudské Arábie, tedy rovnou z lůna jejich původu. Následně připravuje a míchá vůně tak, aby co nejlépe odpovídaly vaší osobnosti, touhám, nebo tomu, co chcete vyzařovat. Mně byla udělena "diagnóza" evropštějšího stylu vůně. Ten je o něco jemnější a nevyužívá tolik zemitých a kořeněných tónů, přestože obsahuje koření jako jiskru a akcent, který prodchne zbytek vůně.

Radost ze života

Alchymista se raduje. Dělá práci která ho baví a je to na něm vidět. Musím říct, že i kdyby nešlo o parfémy, bylo milé potkat tak vřelého, ochotného a milého člověka, což vám případně ještě umocní zážitek z nakupování. Při míchání vhodného parfému se cítíte jako dáma o kterou je pečováno, která si zaslouží to nejlepší a ve výsledku - si to i odnese. Parfémy mají dlouhou trvanlivost, vůně vydrží a přesto se jejich cena pohybuje zhruba od pěti set korun. Což není vůbez špatné vzhledem k tomu, kolik jsme jako ženy ochotné za parfémy utrácet.

Co vám budu vykládat holky, já jsem prostě nadšená a jsem rozhodnutá si tam ještě minimálně pro dva parfémy dojít. Nakupovat je totiž možné i pro pány! ;)

Pokud chcete omrknout samy, doporučuji zajít osobně. Kontakty najdete na webovách stránkách ALCHYMISTA-PARFUMERIE  nebo na Facebookové stránce 

Foto: Jana Kuželová

kouzelník s parfémy jsem žena

kouzelník s parfémy jsem žena2

kouzelník s parfémy jsem žena

kouzelník s parfémy jsem žena3

kouzelník s parfémy jana kuželová

kouzelník s parfémy jana kuželová

kouzelník s parfémy jana kuželová3

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *