Všechny články, Ze života

Z prázdnin na venkově : „Proč je vesnická idylka cool“

Z prázdnin na venkově : „Proč je vesnická idylka cool“

Z prázdnin na venkově : "Proč je vesnická idylka cool"

Některé z nás chtějí odpočívat luxusně. Některé levně. Ale bezpochyby všecky to chceme "v klidu". :)  Klid, je komodita které s přibývajícím věkem mírně vzrůstá hodnota a které jsem se v minulém týdnu rozhodla užít.  :)

A vzniká z toho samozřejmě článek, o věcech mně na venkově nejmilejších. Krom toho že jsem se přecpala kily třešní a maminčinými kynutými knedlíky s tvarohem, jsem příjemně osvěžila mozek v zeleni a na čerstvém vzduchu. Měla jsem mraky času fotit, přemýšlet.. a v závěru svých prázdnin jsem si řekla, že vesnice je vlastně strašně cool. Proč? Oká, v bodech:

Můžu se na chvíli přiblížit dětství

Na stopro skoro každá z nás, měla jako malá aspoň jednu babičku na venkově, kde občas trávila léto. Venkov se pro mně rovná vzpomínce na prázdniny - a při kokrhání kouhouta a vůni posekané trávy se prostě duševně vracím do dětských let.

Ovoce i zelenina roste na zahradě. Ne v hypermarketu

A je stoprocentně bio. A stoprocentně mnohem, mnohem levnější - pokud nejde o blumy, švestky, jabka (a spoustu dalšího) za které se zásadně neplatí, neboť se válí všude kolem.

Váš pes se venčí sám

Prostě ho vystrčíte na zahradu. A nemusíte sbírat hovínka. S přirozeným hnojením se totiž na vesnici počítá.

Jste objektem zájmu

zvláště pokud na vesnici nejezdíte často. A to může občas i příjemně polichotit. Lidé vás zdraví, i kdyby vás viděli poprvé v životě, protože počítají s tím, že patrně stejně patříte k někomu ze sousedů.

Problém s parkováním neexistuje

To snad ani nepotřebuje bližší komentář. :))

Když chcete být sám, je to reálné.

V lese není lidí jak na Václaváku, a na koupáku si lidé nešlapají po hlavách.

Oprášíte si znalosti i samostatnost 

Lezení na strom, česání ovoce a i když nejste "kuchyňský typ", stejně se dozvíte minimálně něco málo o tom, jak se dělá marmeláda. A na to jak se dělají ty výborné knedlíky se už prostě MUSÍTE zeptat, protože takovou slast pro žaludek chcete zažít znovu. :)

Vesnický život je prostě cool. Nevím jak dlouho by mi vydrželo nadšení, ale na prázdniny mi venkovská idylka určitě stačí. :)

A co vy? Preferujete město, nebo vesnici? Chcete akční dovolenou, nebo raději odpočíváte v klídečku? :)

 


By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *