Menu Zavřeno

Ze života: Méně je prostě více

Ze života: Méně je prostě více

Mantra nambr uan. „Méně je více. Méně je více. Jáňo opakuj si, že méně je více a drž se toho!“ :)  Takhle nějak probíhají moje samomluvy. Jedny z mnoha, samozřejmě, protože námětů je spousta a jeden od druhého se taky liší.

Od chvíle, kdy mi lékařka v podstatě náhodou doporučila nechat si udělat testy na ADHD, nad věcmi přemýšlím trochu jinak. Testy zatím někde ležej, ale ať už dopadnou jakkoli, jen díky nim začínám některý věci mnohem líp chápat. Třeba že méně je více.

Fascinace minimalismem

Stará a známá věc. Míň je víc. Vždycky mě to fascinovalo. Stejně jako mě vždycky fascnoval minimalismus. Minimalismus ve vlastnictví, v šatníku, v bytovém designu, minimalismus v myšlenkách… Mmmm. Bože, to musí bejt ale ÚLEVA to všecko UMĚT a vážně ten život zminimalzovat, zpřehlednit a zjednodušit! Podobný předsevzetí a snahy si kladu za cíle snad každej rok, nepřestávajíce být fascinována jednoduchostí a obyčejností.

Asi je to fakt tak, že člověk chce nejvíc to, co nemá. Blond vlasy, když je bruneta, velký prsa místo nulek a stát se minimalistou, když je spíš megaloman. :))) Kéž by to v tý poslední věci bylo tak jednoduchý. Koupit si barvu nebo implantáty, je ještě jakž takž reálný. Ale zkoncentrovat tisíc svištících nápadů a myšlenek do jedné, jediné cesty, mi připomíná spíš snahu udělat z vosího hnízda stádo líných oveček o pěti kusech.  Každopádně, pořád se snažím a předsevzetí jen tak nezalamuju. Každá vosa se počítá! :D

Minimalismus v blogování

Je otázkou, co je střední proud a co je efektivní minimalismus, když se jedná o blogování. Řekla bych, že je to hodně i o fanoušcích, kteří se blog od blogu liší. Každopádně, co chci říct… Nepatřím k lidem, které blogování živí, ani k lidem, které živí někdo jiný, a tak celé dny mohou místo práce věnovat koníčkům. Joo kéž by, neříkám, že by se mi to nelíbilo. :)) Nicméně, k letošním předsevzetím jsem si kromě minimalismu dala i předsevzetí „osekat neziskové aktivity“, jinými slovy koníčky, pomáhání a podporu druhým, do nějakých dlouhodobě udržitelných hranic. Mám tendenci dělat víc než na kolik mi stačí krok, a to prostě není chytrý. :-/

1 post denně

Jak by se to mělo projevit? Jsem aktivní na sociálech a čas od času postnu článek, ale dala jsem si předsevzetí postovat jen jeden příspěvek denně. V minulých letech jich někdy bylo až 6 za den, čemuž se už i spousta lidí divila, že jak to dávám. No nevim. Asi ADHD a musí to přestat!!!  :D :))) Prostě myslím, že jeden post denně je akorát a že pro nikoho z nás není přínosný, trávit zbytečně moc času na Facebooku, nebo Instagramu. Jsem teda na obou sítích, ale obsah dávám na obě sítě stejný, takže si můžete vybrat, kde se se mnou budete potkávat, podle toho, která síť vám je milejší.

Odkaz na můj IG: https://www.instagram.com/jsemzena.eu/
Odkaz na můj FB: https://www.facebook.com/jsemzenaeu/

O nových článcích budu vždy informovat na obou sítích, ale pokud to chcete mít ještě jednodušší, stačí přihlásit se o Novinky emailem, tady na blogu. Novinky (tedy nové, inspirativní články, články ze života, nebo recenze) bývají maximálně jednou týdně, když jsem teda hodně šikovná,  :D takže spamů se fakt bát nemusíte.

Buď inspirací

Píšu, fotím a sdílím hlavně proto, že mě baví o příspěvcích diskutovat, chci slyšet další názory, nebo se ráda nechám inspirovat novým pohledem na věc. Baví mě prostě sdružovat lidi, takže pokud to baví i vás, ukazujte to! Nebuďte pasivní.

Pro ty, co by chtěli být ještě aktivnější, je tu i skupina, ve které můžete víc rozvíjet vztahy s druhými, nebo přidávat vlastní posty o čemkoliv. Stačí vidět ten potenciál! Můžete najít kámošku na ven s kočárkem, někoho, kdo podobně jako vy, bojuju s nemocí, nebo se stát samotní inspirací pro druhé! Samozřejmě, čím víc nás bude, tím je reálnější, že se začnou objevovat i ženy z vašeho města, takže klidně přidejte a pozvěte svoje kamarádky. :)

Skupinu najdete tady: https://www.facebook.com/groups/366606063755027/

Tak ahoj zítra!

Jo! Dnes je vyčerpáno. Teda ještě mám citát na večer. :D Ale když jinak budete nacházet víc postů denně, přijďte mi vynadat, ať se zase vyklidnim! :D Těším se na setkání u dalšího příspěvku. :) No a mezitím, co kdybyste mi napsali, o čem by mohl být další článek?

méně je více

Posted in Inspirativní, Všechny články, Ze života

Mohlo by tě zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *