Všechny články, Ze života

„Žena neví, co chce!“ Kdo řekl tuhle blbost??!

žena neví co chceŽena neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane.

Taky už jste slyšeli nesmysly na podobné téma? Že to nejsou nesmysly? CO?? To nemůžete myslet vážně! Ok, tak já vám něco povím. :)))

Jsem žena. A budiž, celkem často používám slovo "nevím". Ovšem život je téma složitá a ne každé "nevím" musí nutně znamenat "nevědět". Naopak. Myslím si, že my ženy většinou víme až moc dobře a nezřídka spíš neví opačné pohlaví. ;) 

Kamarádka mi vyprávěla, jak řeší první, vážnější krizi ve vztahu. Každá mince má dvě strany, stejně jako každý příběh může mít několik konců, nebo variant k pokračování. Jako typická žena chce samozřejmě vědět, na čem je a přistupuje k tomu aktivně: 

"Tak co chceš jako dělat Otíku? To tady jako kolem sebe budem chodit jak kolem horký kaše?"  - "Nevím, neřeš to." - Ota má jasno. Teda jasno v tom, že neví a s žádnou verzí nepřijde. "Tak se chceš teda rozejít??" pokračuje Lenka. "Ne.. to asi ne!" váhavě odvětí Otík se strachem v očích.  Znáte podobné situace? Já jich teda znám (ať už z doslechu či vlastních zkušeností) mraky:

"Co budeme dělat o víkendu lásko?"
"Nevím... musíme to řešit zrovna teďka??"
"No, to asi ne.. Tak kdy to budeš chtít vyřešit?"
"Nevim. A ticho chvilku, potřebuju se soustředit."

Na co se chce soustředit netušíte a pokud ano, s vašimi plány to nemá co dělat. :))  Tak nad tím teda mávnete rukou a jdete to pořešit sama, aby si nakonec mohl stěžovat, že jste ho postavila před hotovou věc. :)))
Po firemním vánočním večírku se vám dostanou do ruky fotografie, na kterých se podezřele často objevuje nějaká blondýýna v obrazovém pozadí vašeho rozjařeného muže:

"Miláčku co to je za ženskou jak se ti tu lepí k rukávu?"
"Hele víš že ani nevim? Asi nějaká šéfova nová asistentka". :)

Podle mého teda slovo NEVÍM není zrovna ženská specialitka. Žena zpravidla ví, kdy mají všichni narozeniny. (Já nejsem z těch žen ;) ale držme se statistik). Kdy a kam je potřeba zavézt děti a kdy a kde je naopak potřeba je vyzvednout. Co se koupí k jídlu. Co se bude vařit. Představte si, kdyby to tak fungovalo i obráceně:
"Miláčku co budeme mít dneska k večeři?"
"Nevím."
"A kdy to jako budeš vědět? Už mám hlad.."
"Nevím! Až to bude, tak to bude! A ticho chvilku, potřebuju se soustředit!" :))) :D :D

Probíráním se různorodými historkami z žensko/mužského světa ve mně pomalu zraje pocit, že z úst ženy se slovo "nevím" jednoduše vůbec nečeká. A pokud by z nich vyšlo, jen ostatní přivede do paniky - protože když neví ona, pak je všecko v pytli, že. Kdo jiný by měl vědět víc, než máma. :))

Dál.. pokud chcete od jakékoli ženy slyšet, jak vypadá ideální partner, hned vám vypočítá všech svých 2 358 důvodů zamilovat se. :)) Nebo otázka, kde by si přála letos strávit dovolenou. "Nevím?" Neexistuje. Zpravidla všecko víme už dávno a jen v potu cvičíme svou trpělivost, která prý růže přináší. :))  I když.. i žena vlastně někdy může odvětit, že neví. Ale to je zpravidla otázka taktu, ne nevědomosti. :)

Závěr? Oskar Wilde si buď spetl pohlaví, nebo za jeho dob ženy ještě více oplývaly taktem.. a nebo o ženách nevěděl zas tak mnoho. Tedy, pokud je skutečným autorem  daného výroku, který se se stal tak ZNE a NAD užívaným. ;) Oskara miluju, citáty jakbysmet, ale s tímhle výrokem už na mně nechoďte!

Nebo se pletu? :)
Těším se na komentáře! J

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *