Inspirativní, Tipy, Všechny články

Influencerem za 5 minut, aneb jak být inspirativní žena

Influencerem za 5 minut, aneb jak být inspirativní žena

Influencerem za 5 minut, aneb jak být skutečně inspirativní žena

Co znamená být inspirativní žena? :) Přemejšlela jsem o slově inspirace. Je krásný. Už to slovo samo o sobě ve mně působí nutkání přivřít oči a zahledět se za horizont...

(V praxi do blba :)))

Nicméně mám pocit, že v poslední době se (zejména) na sociálních sítích z tohoto slova stává prudký klišé bez obsahu. Každej chce inspirovat. Každá žena, muž i teenager na netu, chce být inspirativní. Ideálně rovnou ovlivňovat - tedy bejt influencerem. Nevim proč, asi se z toho stala nějaká forma trendu, kdy maj (zejména) mladý lidi pocit, že influencer je synonymum hvězdy jasný, který (ještě navíc) trčej štosy peněz z kapes :D

Samozřejmě, že to tak není (až na pár výjimek), ale o tom jsem dneska psát nechtěla. Dnes jsem chtěla pátrat po kořenech inspirace a nechat je naklíčit a rozrůst se. V sobě. V nás. :)

Takže, co to  vlastně je, ta inspirace?

Neumím přesně definovat inspiraci, ale dokážu říct, co je jejím výsledkem a jaký má efekt. Inspirace je jako zdroj vody pro květinu. Vzbuzuje v ní touhu růst, zapouštět kořeny, rozpínat listy a pučet v květ, to všechno směrem k vodě, i jen díky ní. Voda samotná květině dává podmínky a rozvíjí dispozici růst, naplnit svou životní podstatu a to všechno se děje vlastně úplně přirozeně a nenásilně.

Inspirace je víc, než nasměrování kde si mám koupit trendy outfit - i když, samozřejmě, i to je někdy vítaná rada. 

Ten zásadní moment, kdy se z nás stává skutečně inspirativní žena nebo influencer, začíná v bodě, kdy si uvědomíme že influencerem (nebo inspirací) se nemusíme stávat. Už jimi jsme. Každý z nás, svým chováním, názory nebo vzhledem, ovlivňuje svoje bezprostřední okolí. Jinými slovy - už inspirujeme, stejně jako už máme vliv a tedy jsme influencery. :)

Ať už chceme nebo ne, v lidech vyvoláváme nějaké emoce, reakce nebo touhy ( jinými slovy - inspirujeme). Ty mohou být samozřejmě i "uteč a zmiz", nebo "vraz mi facku". :D

Jo! Ty JSI inspirativní žena!

A pokud sis to až do dnešního dne neuvědomovala, možná by stálo za to jen tak na chvilku zapřemýšlet, k čemu vlastně podvědomě inspiruješ. Člověk může inspirovat k tomu, aby se mu druhý nesvěřoval, nevyhledával jeho blízkost, aby chtěl žít úplně jiným způsobem. Jo, můžeš bejt pro druhý  odstrašující příklad, i to je svým způsobem forma inspirace. Každopádně (a bez diskusí), je mi jasný, že ve slově "inspirace" každej z nás hledá spíš něco pozitivního.

Influencerem za 5 minut?

Jo. Tipuju, že pokud jsi četl(a) v klidu, poctivě a udělala si i nějakou tu mini pauzičku na přemýšlení, po přečtení tohoto článku (což mohlo zabrat tak 5 minut) je z tebe influencer. Teda byl vždycky, ale od dnešního dne si to třeba budeš víc uvědomovat a možná lehce zkoriguješ to, jakým způsobem ovlivňuješ svoje bezprostřední okolí.

Pokud ovlivňuješ pozitivně a má to opravdu nějaký význam pro druhý, pak tvůj vliv roste a nabaluje na sebe další, kteří s tvými názory sympatizují. No a ty názory pak je jednou natočíš a hodíš na youtube a je z tebe i ta hvězda. :)) :D Třeba. Třeba taky ne, ale cíl není ve snaze být hvězdou, inspirací nebo influencerem. Cíl by měl být něco opravdu dávat druhým. <3

Myslíte si o sobě, že jste inspirativní? Jaký vliv máte na své okolí? Koho byste vy osobně označili za inspirativní ženu? Těším se na komenty!

Pusu! 💋 Jáňa

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *