Tipy, Ze života

Náš svatební den na Mauriciu. Zákulisí od plánování po návrat.

Náš svatební den na Mauriciu. Zákulisí od plánování po návrat.

Náš svatební den na Mauriciu. Zákulisí od plánování po návrat.

Vezmu to teda úplně od začátku. Kdo sledujete fejsbůk nebo instagram, tak máte o všem relativně přehled, každopádně feed je na tohle všecko malej. :D Rozhodla jsem se teda, že všechno ještě nějak komplexněji sepíšu i na blog. Bylo toho hodně. Bylo toho myslím i víc, než jsme původně měli v úmyslu, ale nafouklo se to tak nějak "samo", :D stejně jako rozpočet. :D :D Ale náš svatební den - včetně jeho oslav, dopadl na výbornou.

Jak nás napadl Mauricius?

Překvapivě, začali jsme u rozpočtu.

Na svatbu jsem si dala "celkem skromný" rozpočet. Samozřejmě, oba jsme vstupovali do manželství poprvé v životě, takže jsme to chtěli i náležitě oslavit a pokud možno si to co nejvíc užít. Na druhou stranu, nikdy jsem nebyla ochotná kvůli svatbě propálit dvě stě tisíc, na který poctivě dřeme a šetříme - a Nuny to v podstatě odsouhlasil. V původní verzi jsem se tedy chtěla vdát za náklady do sto tisíc.

Pro někoho málo, pro někoho moc... Jde to odbýt i na úřadě, obídkem ve dvou a náklady jsou nulový. Tuhle variantu jsme ale zavrhli s tím, že se přeci jen bereme jen jednou (a poprvé) v životě a chceme si dopřát i trochu toho veselí. Tak začalo hledání vhodného místa.

Původní představa

Když jsem se před třemi lety  zasnoubila (jako fakt 3 roky :))), moje představa o svatbě byla ve stodole, na louce, na statku nebo kdekoli v podobném duchu a v rustikálním, venkovském stylu. Bohužel, během tří let se z této představy stala všeobecně jedna z nejžádanějších, nejčastějších a tím pádem i nejdražších. Přišlo mi teda absurdní, udělat z původní úsporné, vesnické, stodolní varianty přeplacený trend, ale nenapadalo ne ani nic moc jiného. Když jsem se začala rozhlížet po místech, kde může být obřad, hostina i ubytování pro hosty v jednom, cena začala přerůstat sto tisíc a to ještě nemůžu říci, že bych byla úplně spokojená s místem a úrovní ubytování nebo obsluhy. Jelikož moje rodina je z Liberecka, přátelé z Prahy a zbytek je z Brna, komplikovala se i organizace a starosti, jak například babička dojede do Brna a tak dále a tak dál.

svatební den

A tak nakonec...

Jedno s druhým, buď nestačil rozpočet nebo se našla nějaká nespokojenost a když už jsem si jednou takhle zoufala své švagrové, ta pronesla myšlenku, že by bylo nejlepší kdybychom někam odletěli, vzali se na pláži a hotovo.  Tak jasně, myšlenka mě okamžitě nachla. Trochu jsem pogooglila a zjistila, že je reálná i rozpočtem - takže bylo rozhodnuto. :) Zvažovali jsme Řecko a Mauricius, což vycházelo i na stejnou cenu - a Nuny to rozsek, že když už, tak pořádná divočina. :D

Výběr svatební agentury

I když normálně preferuji cestování bez agentur, svatbu bych si bez agentury nestřihla. Samozřejmě, ceny služeb se díky tomu u některých položek zdvojnásobí (třeba za svatební kytici, fotografa, atp.), nicméně při radách jaké dokumenty si připravit s sebou, co nechat soudně přeložit a ověřit nebo při samotném obíhání úřadů a zajištění oddávajícího, jsou nenahraditelní. Agentur jsem oslovila několik a vybírala podle stylu komunikace a celkového dojmu.

Cena

S cenou jsme se dostali na necelých devadesát tisíc za svatební obřad, dort, láhev sektu na přípitek, výzdobu svatebního místa, romantickou večeří pro novomanžele, letenek s Emiráty a ubytování s komplet all inclusive na 7 nocí. Do toho připočítávám i českou delegátku během pobytu i při obřadu, svědky k obřadu na místě, odvoz a osobní doprovod na úřadech, překlad během obřadu a taky pohodlný odvoz z letiště do hotelu a zpět.

Drobné benefity pro manžele a tak dál byly příjemné, ale určitě bych je neuváděla jako něco významného. Každopádně na masáž se slevou 20% jsem si zašla. ;)

Další výlohy

Svatební kytici jsme zařizovali až na místě a měli ji bez 100% přirážky pro agenturu. (Asi 50eur včetně korsáže).
Fotografa jsem si našla na instagramu a byla to více méně náhoda. Dohodli jsme se na ceně 100EUR a 20USD :) za nafocení obřadu a pár nějakých párových fotek po. Jinak ceny začínají na 200 eurech za hotelového fotografa a pohybují se až k 400 eurům za cca dvě hodiny focení.
Šaty jsem si koupila na glami.cz. Nechtěla jsem žadné naducané "dortovky", nic co koupím a uložím navěky do skříně nebo za co zaplatím majlant a pak vrátím. Tyhle mi sedly a na pláž se skvěle hodily.
Stály cca tisíc korun. Nunyho oblečení přišlo asi na patnáct set a skládalo se ze lněných kalhot a košile se stojáčkem. Na oblečení a botách jsme hodně ušetřili :)) a v pohodě to všechno dál unosíme.  Nevěděla jsem jak to bude s kytkami na ostrově, tak jsem si vezla už z čech věneček do vlasů, který se mi nakonec skvěle osvědčil. Za co jsem teda utratila byl stříbrný, pozlacený šperk se swarovski components... Ale MILUJU HO! :D

Hrozně moc jsem si užila taky parfém Lalique Soleil z parfumerie ESTA.

Oslava v Čechách

Cena se nám navýšila ještě o prstýnky, do kterých jsme něco investovali a následovnou zahradní oslavu, kterou jsme uspořádali pro rodinu a blízké přátelé. No původní stovku jsme překročili (odhadujeme na 150 včetně ubytování psa :)) ale nelitujem toho., stálo to za to! :)

Přílet a svatební den

Let byl hodně náročnej, popisovala jsem v příspěvcích na síti. Příště ani ránu bez kompresních punčoch, nohy jsem měla oteklý jako medvědice. :D Po příletu taky nebylo úplně nejšťastnější absolvovat rovnou úřady, ale ve finále jsme to všechno zvládli. No a konečně - ubytování, bazén, pláž, lenošení... Což bylo všechno nejkrásnější!

Svatební den

Jsme měli až třetí den po příletu, takže jsme se na něj stihli zrelaxovat, nachystat i lehce opálit... a bylo to moc milý. Užili jsme si ho včetně menší nervozitky, natáčení videí, focení drobností... Fantastický na tom všem bylo především to, že jsme měli čas jeden na druhého, mohli jsme si o všem povídat, chystat se a těšit se společně... A závěrem si to společně i prožít. :)

Myslím, že jsme oba byli tak nějak na střídačku dojatí... Já hlavně když mi Nuny četl svůj slib... :) I v pár lidech se podařilo vytvořit nádhernou, sváteční, svatební i romantickou atmosféru, čemuž přispíval i západ slunce nad oceánem, který to všechno slavnostně zakončil.

Svatební den jsme zakončili romantickou večeří na pláži a od čvtrtého do sedmého dne už si jen užívali radosti dovolené a jeden druhého. :) Líbánky jsme strávili šnorchlováním s mořskými želvami.

Svatba na pláži? Doporučuju

Pokud plánujete svatbu, necítíte se nejlíp v šatech alá dvojpatrový dort a to všechno ještě pod dohledem padesáti až stopadesáti očí svatebčanů, vřele doporučuju svatbu v našem stylu. Je to takový lehce minimalistický, v klidu, ta romantika se u toho dá víc prožít a pokud k tomu ještě milujete slunce, moře a písek... není nic lepšího.

My se po návratu ještě rozhodli pro svatební after-garden-párty, kde už bych našla pár chybiček - včetně počasí - ale i tu jsme si všichni užili na maximum, hlavně s hromadou jídla, pití, legrace a přítomnosti nejbližších. :)  A VO tom to je! :)

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *