Inspirativní, Všechny články, Ze života

3 předsevzetí do nového roku, který si fakt nedám

3 předsevzetí do nového roku, který si fakt nedám

3 předsevzetí do nového roku, který si fakt nedám

A 3 předsevzetí, který bych i mohla dát

Blíží se nám konec dalšího roku v řadě a někteří z nás bilancují, zhodnocují, přejí si a plánují další cíle nebo předsevzetí do nového roku... Jak to mám já?

Tak jako předsevzetí musí být! O tom teda žádná. Ale s postupujícím věkem sleduju, jak se ty každoroční bilance zlehka modifikujou a měněj. No… Zlehka… Možná spíš i dost natvrdo. :)) Taky to tak máte?

Předsevzetí versus cíl

Slovo předsevzetí je mi teda taky dost nesympatický. Jeho obsah (potažmo to, co ve mně evokuje) už je totiž rovnou tak nějak spjatý se selháním. :)) Páč kdo ty předsevzetí vydrží dýl, než měsíc, žejo. :)) Takže tenhle výraz škrtám a dávám si spíš rozumný cíle. Cíl je něco, co je velmi třeba, pokud chceme kamkoli dojít. Já osobně před sebou vždycky něco potřebuju mít, jinak by mě nebavilo ani vstávat z postele. :))

1. NECHCI!! Zhubnout

Ne, fakt ne. Nechci hubnout ani z estetických důvodů, páč jsem krásná taková, jaká jsem, ani z důvodů zdravotních rizik, který na mě maj asi takovej efekt, jako obrázky na krabičkách cigaret; buděj ve mně hnus a odpor. :)) A samozřejmě vůbec ne ke kouření, ale k těm šikulům, co to na ty krabičky dávaj. :)) Já teda nevim, ale nevěřim, že ty fotky kohokoliv přesvědčily k “nekuřáctví”. A hubnutí a zdravotní vyhrožování vidím úplně stejně.

CHCI!! Objevovat lásku k pohybu a starat se o své tělo

Naproti tomu, láska k pohybu a zkoumání fyzických možností vlastního těla, mi zní celkem fajn. Chci dělat něco pro udržení fyzické kondice, protažení svalů a nastavit si protichůdnou aktivitu vůči sezení za počítačem. Žádný hysterický cíle v podobě počtu vypocených litrů a vyhladověných kil.

2. NECHCI!! Měnit jídelníček

A už vůbec ne od prvního ledna, kdy by mi drastická změna nejspíš způsobila nějakej povánoční, tělesnej kolaps. :)) Když odečtu Vánoce, s jídelníčkem problém nemám. Mám ráda ovoce i zeleninu, nesnáším tlustý maso, s luštěninama jsem v pohodě a zahuštěný omáčky nepraktikuju, páč mě to nebaví, knedlíky neumim a ani nevyhledávám.

CHCI!! Vyvážené stravování

Kde naopak mám rezervy a co by šlo zlepšit, je pravidelnost stravování. Uspěchaný a rozevlátý životní styl způsobuje, že jím nepravidelně až vůbec a pak to doháním po večerech a ve sladkém. To souvisí s lepším plánováním času a jednotlivých aktivit, takže nebudu cílit ani tak na stravu, ale na celkový rozvrh dne.

3. NECHCI!! Víc rychleji

Být výkonnější, rychlejší a zvládat víc věcí. Tenhle rok mám v plánu víc oceňovat to, co dělám, kolik toho dělám a naopak se snažit ubírat. Protože v životě fakt nejde o kvantitu, i když nám to současný svět ze všech stran tluče do hlavy. Taky proto, že mám spíš problém s rozjížděním nových a nových věcí a projektů, aniž by mi přibývaly nové páry rukou, což je ve výsledku krapet problém. :))

CHCI!! Líp plánovat a rozvrhovat

Dobrej, zvladatelnej a rozumně nastavenej plán je 90% úspěchu. Těch zbylých deset patří disciplíně, potřebné k jeho dodržení. Což teda taky není úplně nejsnadnější úkol, ale je zvladatelný. V podstatě už jsem zahájila "proti-časožroutské opatření”. Pár věcí už jsem s vámi sdílela na sítích a ještě se na pár dalších konkrétních rad a tipů můžete těšit.

Asi tak, nahrubo k předsevzetím. :)

Co vy? Máte něco, co rozhodně nebudete zkoušet? :)) Nebo naopak nějaký úkol, který jste rozhodnuté letos zdolat?

předsevzetí

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *