Ze života ženy: Srážka předsevzetí s realitou a počítání škod

Ze života ženy: Srážka předsevzetí s realitou a počítání škod

Druhá půlka ledna v plným proudu, vůle pomalu slábne, stejně jako odpor k cukroví, který vygradoval na Silvestra. Včera jsme byli u známých. Nabídnuté cukrovíčko mě víc než potěšilo a jako jediná (s absencí studu) jsem ho taky i půlku sežrala. Vůle. Bude dvacátýho ledna a do fitka už chodí jen ti, co do něj (s vysokou pravděpodobností) chodili i přes svátky.

No nic, s fitkem ani nestrašim, známe svoje meze a tady bych si dávala cíle fakt až za únosnou hranou. Nicméně, nějaká ta rozhodnutí proběhla a právě prožívám svou první (a samozřejmě vůbec ne poslední) krizi. Kdybych teda udělala nějakej ten sumář a shrnutí, jednotlivé cíle (včetně bodování) vypadají asi takto:

Být trochu zelenější – 1 bod z 5ti

Záměr: Jíst zelenější a zdravější.
Praxe: Jsem zelenější. Zejména v obličeji a zejména, když bych se měla obejít jen se zelenou stravou. Barvu do tváří i chuť do života ve mně pořád jednoznačně budí cukroví.
Závěr: Nevzdávám to. To sladký se přece jednou člověku musí definitivně přejíst. Naštěstí se v tom předsevzetí objevuje i slovo TROCHU, díky kterýmu se dá říct, že mám vlastně i skoro splněno. ;) :D

Lépe plánovat – 3 body z 5ti

Záměr: Koupit si rozkošný diář, tvořit rozkošné a detailní plány, kde budou jasné priority a nastolen rozkošný pořádek, přehled a dost času úplně na všecko. Ideálně si do něj i kreslit ty rozkošný obrázky, jak jsou na stránkách výrobce.
Praxe: Fajn, takhle růžový (a rozkošný) to nebude ani s diářem, ani bez něj. Roční a měsíční plánování by mi šlo. Hlavně proto, že se dá odložit a je na něj „dost času“. Horší už to je s denním plánem, který tak trošku pokulhává… a vynechává… Většinou si ho nestíhám udělat. :))) Věci, který by měly být jeho obsahem, stíhám i nestíhám stejně jako dřív – i bez diáře.
Závěr: Absolutně to nevzdávám! Díry k ementálu patří, že. Takže patří i do mýho plánovače a časem to určitě nějak poladim. Třeba snížím jejich počet, nebo tak. :))

Nakupovat míň a utrácet víc – mínus 1 bodů z 5ti?

Záměr: Je jasný ne? :)
Praxe: Nevim jak je to možný, ale zatím to vypadá tak, že nakupuju minimálně pořád stejně, jen za to ještě víc utrácím. Asi jsem se do toho nevrhla úplně nejsprávnějším stylem a je vidět, že v tomhle oboru jsem vyloženě nováček.
Závěr: To se poddá. Minimálně až začnu dělat hlubší pořádek ve skříních a potečou mi nervy z toho, že nejsou nafukovací. (Skříně. A vlastně ani nervy)

Méně pracovat, více vydělávat :)) – 5 bodů z 5ti

Záměr: Přehodnotit neziskové nebo prodělečné aktivity a nezdevastovat si organismus pro čiré blaho druhých.
Praxe: Tady se mi naopak podařilo být celkem důsledná. Asi proto, že jsem už koncem roku mlela z posledního a neschopnost přehodnotit by mě nejspíš během pár měsíců zhasla úplně. :) Předělala jsem si ceníky, s některými klienty zavedla nové ceny a užívala si úžasnýho pocitu, že jim má práce stojí za to, aby novinky bez problémů akceptovali.

Čtecí zákoutíčko – 5 bodů navíc jen tak

Jednou z dalších věcí, které jsem chtěla v lednu realizovat, bylo moje nové, „čtecí zákoutíčko“, které můžu využívat i jako foto – koutek. A to se mi fakt děsně povedlo. Naplánovat, nakoupit, sladit i dotáhnout do konce. Trochu jsem re-organizovala můj celkový, pracovní prostor v ateliéru. (Což znamená, že jsem přetahovala kusy nábytku a jednotlivé hromádky a směsi knih, barev, rekvizit, stojanů z místa na místo 3x tam i zpět, než jsem je konečně nechala někde ležet). Koupila jsem police na ty ležící hromádky. A vzhledem k tomu, že jsem tím trávila 80% volnýho času, myslím že na 19. leden  mám vlastně i celkem dobrý skóre. :)

Takže se stejně pochválim. :)) Protože pokud tam není celková nula, vždycky jde o křivku mírně stoupající. A jelikož 13 bodů z 20ti je lepší, než drátem do oka. :))

Jak se daří vám?

jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

2 komentáře

  1. Jana Zoulová napsal:

    jsem asi zlá, ale hned je mi líp, nejsem v tom sama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *