Všechny články

Recenze: Soaphoria Care hydratační a uklidňující čisticí pěna na citlivou pleť

Recenze: Soaphoria Care hydratační a uklidňující čisticí pěna na citlivou pleť

Recenze: Soaphoria Care hydratační a uklidňující čisticí pěna na citlivou pleť

Dneska mám pro vás první kosmetickou recenzi tohoto roku. Samozřejmě, v recenzích hodlám pokračovat, protože vedle článků ze života mě kosmetika baví asi nejvíc. :) Vybírám si kosmetiku primárně organickou a přírodní, až na výjimky - ke kterým jsem zatím nenašla takovou přírodní alternativu, která by mne uspokojila i výsledkem (například řasenka).

Dneska vám chci napsat něco o produktu od slovenské značky Soaphoria, kterou mám celkem ráda a vlastním od ní už několikátý přípravek. Ale jak už to s oblíbenci bývá, téměř vždy je jen a pouze otázka času, než narazíte na něco, co vám ne úplně sedne. Ale ať nepředbíhám, začnu od krabičky. :)

Soaphoria Care hydratační a uklidňující čistící pěna

Mycí pěna je v minimalistickém vzhledu a krásně zapadá do řady produktů s typickým logem Soaphoria. Většinou, než si něco koupím, poctivě čtu popis, složení a určitě mrknu i na nějakou tu recenzi. I v tomto případě jsem nevybírala jinak. Chtěla jsem něco na poctivé čištění pleti, ideálně houbičkou a "klasicky po staru"- vodou a mycím přípravkem. Tento produkt jsem si vybrala hlavně proto, že je určen pro citlivou pleť a tvrdí o sobě, že nevysušuje.

Složení

Bílý jíl, který je znám pro své přírodní, čistící a detoxikační účinky, mandlový, meruňkový a brutnákový olej, žádné sulfáty, barviva, ropné deriváty ani živočišné produkty.

Účinky

Má zvláčňovat, vyživovat, zpevňovat pokožku. Zní to fantasticky, ale ani jednu věc nijak nevnímám. Je to asi úplně první produkt od Soaphoria, který mne zklamal. Používám kosmetickou houbičku na mytí a po použití tohoto mýdla mě lehce štípe pleť. Nejprve jsem myslela, zda to není vlivem hrubší houby. Podle popisu by měl přípravek vyživovat, zvláčňovat a nevysoušet pleť, já to ale vnímám úplně opačně. I kdybych přešla jemné štípání na pleti, po použití mám pocit suchého obličeje a potřebuji použít hutnější krém. Čistící pěna Soaphoria Care je určena na denní použití, každopádně já si nedokážu představit denní používání. Pokud srovnám s černým, pleťovým mýdlem od Natura Siberica, které jsem recenzovala v září minulého roku, mnohem víc vysouší i stahuje pleť, ač je určena k dennímu použití, zatímco černá Siberica má doporučení na použití max 2x týdně. Což nechápu, protože Siberica mi obličej nevysouší ani z půlky tak, jako ta Soaphoria.

Doporučím?

Ne. Zejména pokud čekáte, že splní to, co má v popisku. Možná by mohla sednout mastnějším, nebo méně citlivým typům pleti, pak ale nechápu určení na zklidnění podrážděné pleti. No... Může být, samozřejmě, že prostě něco ze složení nesedlo jen mně osobně.

Na značku každopádně nezanevřu, i když těchto 350 korun by bylo v podstatě úplně vyhozených oknem. A příště prubnu něco jinšího. ;)

Co vy, máte zkušenost? Nebo vám tento přípravek naopak sedí? Hoďte do komentáře! :)

Soaphoria Care 2

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *